Keçe dünyasında aradığınız tüm keçe renkleri ve kalın keçe çeşitlerini bulabilirsiniz. Üstelik numuneye özel toptan keçe üretimi seçenekleri ile.

Ürün Çeşidi : Kalın Keçe
Kalınlık : 2 mm ‘den 10 mm’ye kadar
Ebatlar : *Tüm Ebatlar
Renkler : *Tüm renkler ve tonlar

  ANTRASİT-KEÇE
  BEBE-MAVİSİ-KEÇE-2
  AÇIK-MAVİ-KEÇE
  AÇIK-TURUNCU-KEÇE-2
  AÇIK-TARÇIN-KEÇE
  AÇIK-TURUNCU-KEÇE

  Kalın keçe, sahip olduğu avantajlar nedeniyle geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş tekstil kumaşları arasında yer alır. Özellikle yapısından kaynaklı olarak sıkça tercih edilmektedir. Kalın keçenin üretim aşamalarında kullanılmasının en büyük nedeni temelinde yer alan kullanım ömründen kaynaklıdır. Kalın keçenin kullanım alanlarına sağlamış olduğu yararlar, keçenin her geçen gün çeşitlenmesine ve daha farklı alanlarda kullanılmasına neden olmuştur. Keçeler sınıflandırılırken kullanılan değişik ölçütlerin bulunması keçe kalınlığını etkilemektedir.  Keçe kalınlığı da bu ölçütlerden biridir diye belirtmek gerekmektedir.

  Temel ölçü vermek gerekirse 3 mm ila 10 mm arası kalınlıklardaki keçeler, kalın keçe olarak adlandırılır. Keçe Dünyası olarak yer aldığımız bu süreçte kalın keçe fiyatları bu duruma göre değişir ve satın alırken dikkat etmemiz gereken bazı kurallar vardır.

  Kalın Keçe Kullanımı

  Kalın keçenin kullanıldım alanları şu şekilde sıralanabilir;

  • Zemin Döşeme: Zemin döşeme de kullanılan kalın keçe, zemin döşeme için en uygun malzemeler arasında yer almaktadır. Özellikle kaplama yapılacak zeminin özelliklerine göre farklı kalınlıklarda keçeler tercih edilir. Kalın keçe yapılarının yumuşak olması ve donanımlı yalıtım özelliğine sahip olması, zemin döşeme konusunda keçeleri öne çıkarmaktadır.
  • Otomotiv Sanayi: Kalın keçe, ısı yalıtımı sağlamasının yanı sıra iyi düzeyde ses ve titreşim yalıtımı da sağlamaktadır.
  • Tekstil Sektörü: Kalın keçenin ilk kullanım amacı olan tekstil, günümüzde de keçenin en sık kullanıldığı alanlar arasındadır. Özellikle ev tekstili ürünlerinde ve kıyafetlerde keçe kullanımına sıkça rastlanmaktadır.

  Kalın keçe fiyatları üzerinde belirleyici olan etkenlerin sayısı oldukça fazladır. Özellikle üretime dahil edilen kalın keçenin kalitesi bu etkenler üzerinde ilk sırada yer almaktadır. Keçe fiyatlarını etkileyen faktörler;

  • Keçeye olan talebin artması
  • Keçe üretimi yapan firmaların sayısı
  • Keçe kalınlığı

  Üretilen her keçenin aynı derece kalitede olmadığını belirtmek gerekmektedir. Bu noktada belirtmek gerekir ki kaliteli keçeler, daha yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır. Keçe üretiminde kullanılan hammadde ve işçilik daha fazla olduğu için ince keçelerden pahalıdır.

  Kalın keçe satan markaların bilinirliği fiyat konusunda farklılıkları beraberinde getirmektedir. Keçe Dünyası toptan keçe alımlarını en iyi şekilde planlayan bir firma olarak bilinmektedir. Marka değeri yüksek olan bu firmaların üretmiş oldukları keçeler, fiyat bakımından diğerlerinden bir miktar daha pahalıdır.

  Kalın keçe miktarının da fiyat üzerinde etkili olduğunu söylemek mümkündür. Toptan keçe alımları, perakende alımlara göre daha uygun maliyetli olarak tanımlanmaktadır. Bu bağlamda toptan alımda da miktarın artması, fiyatın azalması anlamına gelmektedir.

  Alım gerçekleştirdiğiniz kalın keçenin beklentileri karşılayabilmesi ve uzun süre kullanılabilmesi için fiyattan önce kaliteye odaklanılması gereklidir. Piyasada uygun diye tercih edilen her keçeyi satın almamakta fayda var. Uygun fiyatlı olduğu için bir keçenin tercih edilmesi, uzun vadede daha fazla maliyetin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

  BEBE-MAVİSİ-KEÇE
  Koyu Kırmızı Keçe
  SARI KECE 2 1 Kalın Keçe
  SAKS-MAVİ-KEÇE