Genel

Kaymaz tabanlı Halı ile Yere Sağlam Basın

Kaymaz tabanlı halı

Kaymaz tabanlı halı ile yere sağlam basın halılar ısı muhafazası gerçekleştirdikleri için yaşadığımız evlerin en vazgeçilmez eşyasıdır. Bu sebeple evin pek çok bölgesinde kullanılır. Halı, evin salonlarda, banyolarda, mutfaklarda, çocuk odalarında ve diğer tüm odalarında kullanılır. Hem evin temizliğinin sağlanması için hem de dekoratif bir görüntü oluşturur.   Sürekli ıslanan, toz toplayan ya da çabuk kirlenen yerlerde kaymaz tabanlı halı serilmesi oldukça mantıklı bir çözüm olacaktır. Çok sayıda farklı boyut ve modellerde üretilen halılar için kaymaz halı tabanı bulunuyor.

Kaymaz Tabanlı Halı

giyimlik kece kumas

Ev hanımları halı alırken en çok yıkanabilir halıları tercih ediyorlar. Bebek odası, çocuk odası ya da genç odası gibi temiz olması zorunlu kısımlarda düzeni sağlamak, kirlilikten kurtulmak için halılar sık sık yıkanmalıdır. Kayma veya düşme gibi sorunlarla yaşamamak için jel tabanlı halı tercih edilir.

Yine günlük yaşamda ev hanımlarının en çok vakit geçirdikleri mutfaklarda da zorlu lekeler oluşabiliyor. Çay lekeleri, kahve lekeleri, sıçrayan yağlar, meyve suları, meyve ve sebze lekeleri, salçalı yemekler, çikolata ve dondurma kalıntıları ve saymakla bitmeyecek olan pek çok yiyecek ve içecek kalıntıları halılar üzerinde hem lekelere hem de yıpranmalara sebep oluyor.  Bu yüzden mutfak için de tercih edilebilecek en uygun halı türlerinden biri yine kaymaz mutfak halısı olacaktır.

Gün içerisinde çok kullanılan alanlardan biri de banyolardır. Islak ya da nemli kalan bölgeler bakteri, virüs ve benzeri çeşitli mikroorganizmaların oluşumuna ya da üremesine neden olabileceğinden banyo halıları sıklıkla değiştirilmelidir. Kullanımı oldukça pratik olan kaymaz halılar sayesinde banyonuzda istenmeyen diş macunu lekeleri, gargara suları ve daha pek çok sorunun önüne geçip hijyenik bir ortama kavuşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Halı Altı Keçesi

Kaymaz Tabanlı Halı Nerede Yapılır?

kece kumas metre fiyatlar

Kaymaz tabanlı halılar ya da jel tabanlı halı olarak bilinen bu halılarda latex teknolojisi kullanılmaktadır. Kaymaz halılar üretim maddesine, kullanılan kumaşın kalitesine, kesim şekline, halı yüzeyindeki tüylerin uzunluğuna göre değişir. Pamuktan ya da viskon ve akrilik gibi kumaş türlerinden üretilebilir. İsteğe bağlı olarak saçaklı veya saçak olmadan kullanılabilir. 4 ile 6 metrekare gibi sabit ölçülere sahip halıları kullanacağınız alanın ölçülerine göre yeniden tasarlanabilirsiniz.

Kaymaz Tabanlı Halı Temizlik Önerileri

Kaymaz halılar, diğer halılara göre daha hafiftir, her biri çamaşır makinesine sığabilecek uygun boyuta sahiptirler  Efor sarf etmeden uygun çamaşır makinesi deterjanları ve halının türüne göre en uygun sıcaklık derecesi ile kolaylıkla yıkanması mümkündür.  Zahmetsiz olarak çamaşır makinesi kullanılarak yapılacak olan halı temizliği, acil durumlarda çok büyük bir kolaylık sağlar.

Kaymaz Tabanlı Halı Tavsiye

  • Çamaşır makinesinde yıkanan her halı türüne ve yapısına göre farklı sıcaktık derecelerinde farklı deterjanlarla yıkanıyor.
  • Çoğu zaman halının türüne göre değişkenlik gösterse de yıkanabilir halıların 30 derece’de çamaşır makinesine atılması tavsiye edilir.
  • Tamamı pamuklu olan halılarda yumuşatıcı kullanırken diğer halılarda tercih etmeyiniz.
  •  Kaymaz özellikte olan bu halılar hem uzun ömürlü olması hem de pratikliği sayesinde oldukça dayanıklı ürün çeşitlerinden biridir.
  • Çamaşır makinesine sığmayacak bir boyutta olan kaymaz halılar ise her hangi bir kimyasal madde kullanmadan ılık su ve bez yardımı ile temizlenir.

Pek çok renkte ve modelde evlerinize şık görüntüler katabilecek yıkanabilir halılar, aynı zamanda kilim, yolluk veya paspas şeklinde de tercih edilmesi mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir