Genel

Keçe Kullanım Alanları; Elektrikli Battaniye

elektrikli battaniye keçesi

Elektrikli Battaniye Keçesi hemen hemen herkesin bildiği bir tekstil ürünüdür. Çok eski zamanlardan beri kullanılan keçeler hayvanların kıl ve tüylerinin tokmaklanarak yassılaştırılması ile oluşturulmuş kaba bir kumaştır.  Keçenin ilk defa hangi zamanlarda kullanılmaya başlandığı bilinmese de ürünün oldukça eski bir geçmişi olduğu bilinir.

Bugün keçeleri çok çeşitli alanlarda görmekteyiz, okullarda yapılan el işi derslerinden süsleme faaliyetlerine kadar keçenin girmediği ve değerlendirilmediği yer yok gibidir. Yapılan işlerde dayanıklılık ön planda ise keçe kumaşın sıklıkla tercih edildiğini söylenebilir. Özellikle hediyelik eşya yapımlarında veya birçok sanatçının eserlerinde, tasarımlarında keçe kullanılmaktadır.  Keçeler ısıya ve neme dayanıklı, uzun ömürlü, formu bozulmayan, her iki yüzeyi de kullanılabilen özel kalın kumaşlardır.

Keçelerin pek bilinmeyen ama sıcak tutması özelliği ile tercih edilen bir başka kullanım alanı da elektrikli battaniye üretimidir. Elektrikli Battaniye Keçesi olarak bilinen keçeler, polyester elyaftan mekanik iğneleme yoluyla üretilmiş kumaşlardır. %100 polyester elyaftan üretilen battaniye keçeleri kullanım olarak da rahattır.

Elektrikli battaniye keçeleri, bakteri mantar ve küf oluşturmadığı için özellikle tercih edilir. Elektrikli battaniyeler kış akşamlarında soğuk olan ve ısıtılamayan odalar da kullanılan ürünlerdir. Bu battaniyelerin keçe ile üretilmesi son dönemlerde oldukça talep görmektedir, Elektrikli battaniye keçeleri, istenilen yumuşaklıkta ve sertlikte üretilebilir ve uzun ömürlüdür. Hiçbir şekilde kanserojen madde içermezken,  hijyenik bir biçimde kullanılabilir.

Elektrikli Battaniyede Kullanılan Keçe

Keçenin en önemli avantajlarından birisi ısı yalıtımıdır. Keçe ürünler sıcaklığı dışarıya vermeyerek elektrikli battaniye kullanımlarında da ön plana çıkmıştır. Keçenin kullanıldığı daha birçok alan bulunur.  Dokuma ve giyimden tutun ayakkabılara kadar, medikal malzeme paketlemelerinden sanayi sektörüne kadar keçe hemen hemen her alanda karşımıza çıkmaktadır.

Elektrikli battaniye üzerinde yerleşik bir ısıtma mekanizması taşıyan bir tür yatak örtüsüdür. Üzerindeki ekipman sayesinde yatağa serildiğinde düğmesine basılır ve yatak hızlı bir şekilde ısıtılır. Elektrikli battaniyeler kesinlikle elektrik ile bağlantılı iken kullanılmaz, elektrikli battaniye elektrik kesildikten sonra da mevcut sıcaklığını koruyabilmesi adına Elektrikli Battaniye Keçesi ile üretilmektedir.  Son dönemde üretilen elektrikli battaniyeler keçe kumaş kullanılarak hazırlanıp piyasaya sürülmektedir.

Elektrikli battaniye keçesinin en önemli avantajlarından birisi battaniye ısıtıldıktan sonra ısı yalıtımı sayesinde mevcut sıcaklığın hızla yok olmamasıdır. Hızlı ve etkili bir şekilde ısıtma sağlanırken, yarım saat sonra sıcaklığın kaybolup gitmemesi için keçe kumaş kullanımı önemlidir.

Özel keçe kumaştan üretilmiş olan battaniyeler hafiftir, hafif olmaları da keçe kumaşın bir başka özelliğidir. Elektrikli battaniyelerde özellikle yorganların kalın ve ağır olması sebebiyle yatağın içine serilecek olan keçe battaniyelerin hafifliği de önem kazanmaktadır.

Keçe battaniyeler sadece insanlar için kullanılmaz bu ürünleri aynı zamanda hayvanlar içinde satın alan kişiler vardır. Kedi, köpek kulübelerinde özellikle soğuk kış günlerinde keçe battaniye kullanılabilir. Keçe sıcağı içinde tutarak hayvanlarınızın üşümesini de engeller. Hayvan dostlarınız için sıcağı tutan kolay deforme olmaya keçe elektrikli battaniyeler ideal olacaktır.

 

elektrikli battaniye keçesi

Elektrikli Battaniye Keçesi

 

Keçelerin tercih edilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Bugün tekstil alanında kullanılan keçe çeşitlerine baktığımızda, sentetik kumaş keçe, kuru keçe ve ıslak keçeyi görmekteyiz.  Tüm bu keçe türleri çok farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bu alanlar genellikle amaca ve ürüne göre değişiklik gösterirken battaniye yapımı için keçenin ısı yalıtım özelliği ön plana çıkar.

Elektrikli Battaniye Keçesi %100 polyester elyaftan yapılırken 80 gram metrekareden 1000 gram metrekareye kadar üretilmektedir. Elektrikli battaniye keçelerinin üretim şekli mekanik iğneleme yöntemidir. Dokumasız olan bu keçe ürünler, elektrikli battaniye üretiminde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tercihin en önemli sebebi ısı yalıtımıdır istenilen desende gramajda üretilen battaniye keçeleri sıcak yataklar için tercih edilmektedir.

Sürekli bedenle temas halinde olan elektrikli battaniye keçelerinin kanserojen madde içermemesi de en önemli tercih sebeplerinden birisidir.  Sıcakla birlikte bedene değen elektrikli battaniyeler ilerleyen zamanlarda problem oluşturabilir.

Bu sebeple kanserojen madde oluşturma riski taşımayan Elektrikli Battaniye Keçesi kullanılır.  Aynı zamanda hijyenik bir uyku için elektrikli battaniyenizin, mantar, küf veya bakteri oluşturmayan bir kumaştan tercih edilmesi gerekir.

Elektrikli battaniye keçeleri hijyeniktir. Elektrikli battaniyeler yıkanmıyor ancak temizlenebilir ve silinebilir. Kolay temizlenebilir özelliği ile Elektrikli Battaniye Keçesi tercih ediliyor, aynı zamanda battaniyeler keçe kullanıldığı için uzun ömürlü olmaktadır.

elektrikli battaniye keçesi

Keçe Elektrikli Battaniye

Elektrikli battaniyelerin çok farklı kullanım alanları bulunmaktadır, diğer ısıtıcılara göre oldukça avantajlı olan elektrikli battaniyeler hızlı ve etkili bir şekilde ısınma sağlar. Ucuz ısıtma sağlaması da elektrikli battaniyelerin bir diğer avantajıdır. Yıllarca farklı malzemelerden üretilen elektrikli battaniyeler son dönemlerde keçeden üretilmeye başlamıştır.

Keçe sıcak tutma özelliği ile bilinen özellikle koyun gibi hayvanların kılının dövülmesi ile oluşturulan kalın ve kaba bir kumaştır. Keçeler çok eski zamanlardan beri kullanılmalarına rağmen şu an istenilen kalınlıkta üretilmektedir.

Elektrikli battaniyelerin üretiminde de elektrikli battaniye keçeleri sıklıkla kullanılır diğer ısıtıcılar ortamın tamamen ısınmasını sağlarken elektrikli battaniyelerle bölgesel ve yüzeysel ısıtma yapmak mümkündür, aynı zamanda yatağın içini ya da belli yerleri ısıtmak için kısa bir süre yeterli olacaktır. Battaniye kullanımında kesinlikle elektrik açıkken uyumamak gerekir. Keçe battaniyelerle buna gerek kalmaz çünkü, kısa sürede ısınma işlemi gerçekleşir.

 

Elektrikli battaniye keçeleri hafif olmasıyla da tercih edilirler, keçe battaniyelerin yün ve polyester karışımıyla üretildiği bilinir. Mekanik iğneleme yoluyla üretilen dokumasız Elektrikli Battaniye Keçesi her mekânda her amaç için kullanılabilecek özelliktedir. Özellikle soğuk havalarda tercih edilen keçe elektrikli battaniyeler ihtiyaç duyulan alanı hızlı bir şekilde ısıtmaktadır. Bu hızlı ısıtma işleminden sonra keçenin doğal yapısı sayesinde sıcaklığın bir anda kaybolmasının da önüne geçilir aynı zamanda keçeler formunu koruduğu için herhangi bir kırışma ve deforme söz konusu olmayacaktır.

Elektrikli Battaniye Keçesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Keçe kumaşların elektrikli battaniyelerde tercih edilmesinin birçok sebebi bulunuyor. Keçe kumaşlar ısıya ve neme dayanıklıdır aynı zamanda uzun ömürlüdür. Keçe kumaşların her iki yönü de kullanılabildiği için kolay bir şekilde deforme olmaz ve eskimezler, Elektrikli Battaniye Keçesi alacaksanız keçenizin yukarıda saymış olduğunuz özelliklerde bir ürün olmasına dikkat etmeniz gerekir. Keçe battaniyeler%100 polyester elyaf karışımı olabilir aynı şekilde polyester yün karışımı keçeler de vardır ancak bu ürünler biraz daha pahalı olabilir, en ideali elektrikli battaniye için%100 polyester elyaf keçeler olacaktır. Elektrikli battaniye keçesi alırken nelere dikkat etmek gerekir?

  • Elektrikli battaniye çalıştırıldığında maruz kaldığı ısı ile birlikte çekme yapmaması önemlidir.
  • Elektrikli battaniye keçeleri kesinlikle kanserojen madde içermemelidir çünkü bu ürünler belli bir süre de olsa sıcaklıkla temas halinde olacağı için insan bedeni üzerinde zararlı etkileri olabilir.
  • Elektrikli battaniye keçelerinin kolay temizlenebilecek özellikte olması gerekir keçe battaniyenizi silerek temizleyebilirsiniz.
  • Temizlik ve hijyenik bir uyku için bakteri mantar ve küf oluşturmayan özellikle bir keçe ürün tercih etmeniz gerekir.
  • Keçe battaniyenizin deforme olmaması için kumaşın ideal bir yumuşaklıkta ve sertlikte ayarlanması gerekir.
  • Keçe elektrikli battaniyeler uzun ömürlü olmalıdır.

Satın alacağınız keçe ile dilediğiniz her türlü elektrikli battaniyeyi kolaylıkla ürettirebilirsiniz ve ekonomik olarak sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir