Genel

Keçeden Cüzdan Yapımı

Keçeden Cüzdan Yapımı 1

Bilindiği üzere keçe günümüzde çok şey için kullanılıyor. Hemen hemen hepimiz keçe ile bir şeyler yapmıştır. Keçeden bir şeyler yaparken hem eğleniyoruz hem de yaptığımız şeyleri günlük hayatta da kullanabiliyoruz. Keçe bu yönü ile bizlere çok büyük katkı sağlıyor. Bozuk paralarınızı ve kâğıt paralarınız için keçeden cüzdan yapımı yazımızı inceleyerek bugününüzü cüzdan yapmak için ayırmaya ne dersiniz? Hem sizin için hem de çocuğunuz için harika bir aktivite olabilir. Üstelik kendi tasarımınız olan ve sizi yansıtan bir cüzdan kullanmak çok güzel olmaz mı?

Minikler el becerilerini geliştirirken, siz de onlarla birlikte hayal gücünüzü besleyebilirsiniz. Çocuklarınıza rehberlik ettiğiniz bu keçeden etkinlik keyifli anılarınız arasında yerini alabilir.

Keçeden cüzdanımızın yapımı bittikten sonra bu şekilde gözükecektir.

Cüzdanımızın nasıl görüneceğine de baktığımıza göre artık cüzdanımızın yapımına geçebiliriz.

Keçeden cüzdan yapımı yazısındaki tarif için pembe keçe cüzdan

Keçeden Cüzdan Yapımı İçin Malzemeler

 • Keçe
 • İğne ve iplik
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Cırt cırt
 • İnce karton veya kâğıt

Malzemelerimizden de bahsettiğimize göre artık keçeden cüzdan yapımına geçebiliriz.

Keçeden Cüzdan Yapımı Nasıl Olur

 1. İlk olarak karton parçasını dilediğiniz büyüklükte keserek cüzdanınızın kalıbını çıkartın.
 2. Sonra keçenizi kalıba uygun olacak şekilde iki parça hâlinde kesin. Parçaların birbirini örtecek şekilde orantılı kesilmesine özen gösterin.
 3. Keçelerinizi üst üste yerleştirin ve battaniye dikişiyle keçelerinizi birbirine tutturun. Dilerseniz renk geçişli bir ip kullanmanız mümkün. Ama sadeliği daha çok seviyorsanız tek renk ip kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.
 4. Cüzdanınızın dört tarafını dikin.
 5. Yapıştırıcı yardımıyla cırt cırtı cüzdanınıza yapıştırın.
 6. Kalan keçelerinizden çiçek, kalp vb. motifler kesebilirsiniz. Motifinizi kapattığınız cüzdanınızın üstüne yapıştırın.

Cüzdanımızın yapımı bu kadar. Yapımı oldukça basit ve eğlenceli olan cüzdanı yapmayı kesinlikle denemelisiniz.

Bu cüzdanın dışında bir tane daha yapmaya ne dersiniz? Hem çocuğunuzla güzel vakit geçirip hem de yaptığınız cüzdanları sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Keçeden cüzdan yapımı yazısındaki tarif için pembe keçe cüzdan malzemeleri

Bu cüzdanı yaparken de malzemelerimiz aynı şekilde olacaktır. Çocuğunuzla bozuk paralarınızı yerleştirebilirsiniz ve yaparken de çok eğlenebilirsiniz. Bu renkli cüzdanların yapımı, kolayca yapabileceğiniz en eğlenceli etkinliklerden biri. Hatta bu ürünlerin üretimini satışa da dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda eğlenir aynı zamanda da para kazanırsınız. El işine yatkınsanız ve yaparken zevk alıyorsanız sizin için harika bir fırsat olmaz mı?

Bu cüzdanımızın yapımı diğer cüzdanımızın yapımına benzese de yapımından hafif bahsedeceğim.

 1. Öncelikle cüzdanınızın boyutuna karar verip keçelerinizi o boyuta göre kesin.
 2. Sonra keçeleri üst üste yerleştirip battaniye dikişi ile birbirine dikin. Üstte de bahsettiğimiz gibi ipliğiniz isteğe bağlı renkli veya sade olabilir.
 3. Cüzdanın parçalarını birbirine diktiğinize göre artık sıra cüzdanınızın üstünü süslemeye geldi, cüzdanınızın üstünü hayal gücünüze bırakın eminim ki çok güzel şeyler çıkacaktır.

Bu cüzdanımızın yapımından da bu şekilde bahsettik. Artık hangi cüzdanı yapmak istediğinize karar verebilirsiniz. Ya da ikisini de yapmaya ne dersiniz?

Keçeden cüzdan yapımı yazısındaki tarif için pembe keçe cüzdan içerikleri

Anne çocuk etkinliği denilince akla gelen en renkli uğraşlardan biri olan keçeden cüzdan yapımı, soğuk kış akşamlarında neşenize neşe katar. Dışarıda lapa lapa kar yağarken siz ve çocuklarınız sıcacık evinizde bu keyifli keçeden etkinlik aşamalarını tamamlayarak kendi tasarımınız olan cüzdanınıza kavuşabilirsiniz. Hem sizin tasarımınız olan cüzdanı kullanmak istemez misiniz?

Keceden cuzdan yapimi5 Keçeden Cüzdan Yapımı

Bu cüzdanımızın son hali de bu şekilde oluyor. Çocuğunuzla yapabileceğiniz çok güzel aktivitelerden biri de keçeden cüzdan yapımı olacaktır. Hem sizin eğleneceğiniz hem de çocuğunuzun eğleneceği güzel bir aktivite olacak. Hayal gücünüzü kullanarak yaptığınız cüzdanları istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Cüzdanların yapımı bu şekildedir. Siz de bir an önce keçe alıp cüzdan yapmaya ne dersiniz?

2 thoughts on “Keçeden Cüzdan Yapımı

 1. Medine Akdoğan dedi ki:

  Merhaba çantalar örüyorum dikiyorum bunların içine sert durması icin kalınlığı kaç mm kullanmam gerek

  1. Emrah Kayaa dedi ki:

   merhaba. cantalariniz daha sert ve dik durmasi icin min 3mm kalinliginda kece kullanmaniz gerekir. istediginiz kecelere daha hizli ulasabilmek icin web sitemizde bulunan whatsp linkinden musteri temsilcilerimizle direk irtibat kurabilirsiniz. iyi gunler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir