Genel

Keçeden Kart Cüzdanı Nasıl Yapılır

keçeden cüzdan yapımı

Sizler de kartlarınızı kaybediyorsanız ve onları koyacak bir cüzdanınız yoksa keçe kullanarak kartlarınızı koyabileceğiniz bir cüzdan yapabilirsiniz. Yaptığınız cüzdan sayesinde kartlarınız düzenli durur ve kaybetme ihtimaliniz oldukça düşük olur. Kart sayınızın çokluğuna göre keçeden kart cüzdanları yapabilirsiniz. Kart cüzdanlarınızı yaparken istediğiniz renkte keçe kullanarak yapabilir ve istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Keçeden yapacağınız için de kolay kolay eskimeyecektir ve deforme olmayacaktır. Bu sayede de uzun ömürlü bir kart cüzdanınız olacaktır. Keçeden kart cüzdanı yapmak oldukça kolay ve eğlencelidir. Hem kendiniz güzel vakit geçirmek için yapabilirsiniz hem de ailenizle ya da arkadaşlarınızla güzel vakit geçirmek için onlarla beraber yapabilirsiniz. Aynı zamanda yaptığınız kart cüzdanlarını başkalarına da hediye edebilirsiniz. Kendi tarzınıza uygun kart cüzdanları yapmak istiyorsanız keçeden kart cüzdanı yapımını aşağıda adım adım anlattık.

en iyi kece

Kart cüzdanının yapımına başlamadan önce ihtiyacınız olan malzemeleri temin etmelisiniz. Aşağıda ihtiyacınız olan malzemelerin bir listesi var.

Keçeden Kart Cüzdanı İhtiyacınız Olan Malzemeler

 • İstediğiniz Renkte Keçe
 • Makas
 • İğne
 • İplik
 • Yapıştırıcı
 • Kalem
 • Aşağıdaki şablondan soldakinden bir sağdakinden de 1 tane kalıp çıkartın enleri ve boylarının uzunluklarına bakarak yaptırın.

keçeden cüzdan yapımı

 1. Adım: Önce çıktısını aldığınız kalıpları keçenizin üzerine koyun ve kalem kullanarak keçenizin üzerine çizin.  Keçenin boyutları 14,8 cm x 5,8 cm olacak. Büyük olan kalıbı 1 tane küçük olan kalıbı ise 3 tane çizin.
 2. Adım: Çizme işlemini bitirdikten sonra keçelerinizi dikkatli ve düzgün bir şekilde kesin. Kestikten sonra keçeleri önünüze koyun.
 3. Adım: Önünüze koyduğunuz keçeleri büyük kısım altta olacak şekilde koyun ve küçük olan diğer iki parçayı uçlardan olacak şekilde yerleştirin.
 4. Adım: Yerleştirdikten sonra keçeleri uç kısımlarından birbirine dikin.
 5. Adım: Büyük keçeyi ve küçük keçeleri birbirine diktikten sonra keçeyi ters çevirin ve kalan 3. keçeyi de ters çevirdiğiniz keçenin isteğe göre sol ya da sağ kısmına uçlardan dikin.
 6. Adım: Dikim işlemleri bittikten sonra cüzdanınızı ortadan ikiye katlayın.

Kartlarınızı koymak için oldukça kullanışlı olacak ve aynı zamanda keçeden yapıldığı için de sağlam olacaktır. Boş zamanlarınızı doldurmak için güzel bir etkinlik olacaktır. Aynı zamanda çocuğunuz varsa ve onunla beraber nasıl bir etkinlik yapacağınızı bilmiyorsanız bu etkinliği de yapabilirsiniz. Keçeden kart cüzdanı yapımı çocuğunuzun el becerilerini geliştirmesinde yardımcı olur ve onunla beraber keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi cüzdanınızın yapımı bittikten sonra istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Süslemenizi keçeden küçük çiçekler koyarak da yapabilirsiniz ya da cüzdanın üzerine uygun kalemlerle resim de çizebilirsiniz.  Keçeden kart cüzdanı yapımını yazımızda anlattık siz de yapabilir ve kartlarınızı koyabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: Keçeden el çantası nasıl yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir