blog

Keçeden Tablet Koruyucusu Yapımı

Keçeden tablet yapımı

Keçe çok çeşitli kullanıma sahip bir malzemedir. Çok çeşitli kullanıma sahip olması, keçeyi kullanıma uygun hale getiriyor. Keçe ile ne yapacağınıza karar verdikten sonra onu yapamama ihtimaliniz çok düşüktür. Keçe ile yapacaklarınız hayal gücünüzle sınırlıdır. Keçeden işinize yarayacak birçok eşya yapabilirsiniz. Keçe kolay kolay deforme olmayan bir malzeme olduğu için yaptığınız eşyaları uzun süre kullanabilirsiniz. Örneğin, keçeden tablet koruyucusu yapımı yapmak mümkün. Hem tablet koruyucusunu az bir maliyetle elde etmeyi istemez misiniz? Keçeden az maliyete, şık, güzel ve uzun süre kullanabileceğiniz tablet koruyucusu yapabilmek mümkün. Sizlere aşağıda fotoğrafta gördüğünüz tablet koruyucusu nasıl yapılır? Bunun bilgisini, fotoğraflı ve adım adım anlatacağım.

Keçeden tablet yapımı Adım 1
Keçeden tablet yapımı Adım 2
Keçeden tablet yapımı Adım 3
Keçeden tablet yapımı Adım 4
Keçeden tablet yapımı Adım 5
Keçeden tablet yapımı Adım 6
Keçeden tablet yapımı Adım 7
Keçeden tablet yapımı Adım 8
Keçeden tablet yapımı Adım 9
Keçeden tablet yapımı Adım 10
Keçeden tablet yapımı Adım 11
Keçeden tablet yapımı Adım 12

Keceden Tablet Koruyucu Nasıl Olur

 1. İlk olarak size gerekli olan malzemeleri yanınıza almalısınız. Bu malzemeler;
  • İstediğiniz renkte ve tabletinizin boyutuna uygun ölçülerde kesilmiş olan 2 parça keçe,
  • Tablet koruyucunuzu kapatabilmek için kılıfın ölçülerine uygun kapak olarak kullanabileceğiniz büyüklükte 1 adet keçe,
  • Kılıfınıza cep yapabilmek için biraz daha küçük ölçüde 1 adet keçe,
  • İğne ve iplik,
  • 2 adet düğme,
  • 1 adet cetvel ve yeterli uzunlukta bir ip (ip deri olursa daha hoş bir görüntü olabilir).
 2. Tabletinizin boyutlarına uygun bir şekilde kesilmiş olan 4 parça keçenizi üstte ki fotoğrafta gördüğünüz şekilde yerleştirin, tablet koruyucunuzun taslağını görün ve boyutları uygun mu diye kontrol edin. Taslağını gördüğünüze ve boyutları tam olarak uyuyor mu diye kontrol ettiğinize göre artık başlayabilirsiniz.
 3. Diğer 2 keçeye göre küçük olan keçeleri önünüze alın. Küçük parça olan keçeyi cep olarak kullanacaksınız biraz daha büyük olan keçeyi ise kapak kısmı için kullanacaksınız. Bu 2 parça keçeyi düğmeleri dikmek için üst üste hizalayarak önünüze koyun.
 4. Keçeleri üst üste hizaladıktan sonra kaleminizi, cetvelinizi ve 2 tane düğmenizi yanınıza alın. Keçeleri cetvelle ölçtükten sonra kalemi elinize alarak düğmeleri dikeceğiniz yerleri işaretleyin.
 5. Deri ipinizin uç kısmını, üstteki keçenin düğme dikmek için işaretlediğiniz yerine zik zak dikiş yöntemi ile dikin.
 6. Deri ipi keçenizin üzerine diktikten sonra, iki düğmeyi de dikiş ipinizle keçelerinizin üzerine dikin.(düğmeyi üstteki keçede diktiğiniz deri ipin üstüne dikin.)
 7. Kapak ve cep yapımı için kestiğiniz keçeleri önceden kesmiş olduğunuz diğer iki katmandan (tabletinizin içerisine girebileceği kadar geniş ve uzun boyutta olan) birinin üstüne yerleştirin.
 8. Kapak kısmını şimdilik kenara alın. Cep kısmını tabletinizin içerisine girebileceği kadar geniş ve uzun boyutta olarak kesmiş olduğunuz iki keçeden bir tanesinin üzerine dikin. İsteğe bağlı kalem koymak için bölme ekleyebilirsiniz.
 9. Cep kısmını keçenizin birinin üstüne diktiğinize göre, artık iki büyük keçenizi üst üste koyup kenar kısımlarından birbirine dikebilirsiniz.
 10. İki büyük keçeyi de birbirine diktikten sonra sırada tablet koruyucunuzun kapağını dikmek var. Kapak kısmını dikmeden önce keçelerin hizalarına dikkat etmelisiniz (eğer hizalarına dikkat edilmezse kapak kısmı yamuk olur). Hizaları da ayarladığınıza göre kapak kısmı için kullanacağınız keçeyi diğer keçenize kenar kısımlarından dikin ve tablet koruyucunuzun yapımını tamamlayın.
 11. Tablet koruyucunuzun yapımı bittiğine göre tabletinizi, kaleminizi ve eşyalarınızı koyabilirsiniz.
 12. Eşyalarınızı yerleştirdiğinize göre tablet koruyucunuzun kapağını kapatabilir ve resimde gördüğünüz gibi diktiğiniz deri ipi (ipi isteğe bağlı deri yapabilirsiniz) düğmelerin etrafına dolayarak kapatabilirsiniz.
 13. Yukarıda yapımından bahsettiğimiz tablet koruyucu kılıfımızı hem erkek hem de kadın herkes kullanabilir. Yaparken eğleneceğiniz ve maliyeti daha uygun olacak olan kılıfı yapmaya ve kullanmaya ne dersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir