Genel

Keceden Yılbaşı Ağacı Süsleri Nasıl Yapılır

Keçeden Yılbaşı Ağacı Süsleri Nasıl Yapılır?

Keceden  Yılbaşı Ağacı Süsleri Nasıl Yapılır? Yılbaşı yaklaşırken hazırlıklara da başlanır. En önemli hazırlıklardan biri de yılbaşı ağacını süslemektir. Yılbaşı geldiğinde herkes ağacının ışıl ışıl ve süslü durmasını ister. Yılbaşı ağacını ailenizle beraber süslemek oldukça eğlenceli peki ya yılbaşı ağacınızı süsleyeceğiniz süsleri de aileniz ile birlikte yapmak da eğlenceli olmaz mı? Bu yazımızın içeriğinde keçe kullanarak yılbaşı ağacı süsleri nasıl yapılır onu anlatacağız.

Yukarıda gördüğünüz bütün yılbaşı ağacı süslerini ve aklınıza gelen diğer yılbaşı ağacı süslerini keçe kullanarak yapabilirsiniz. Aşağıda yılbaşı ağacı süslerini nasıl yapacağınızı anlattık yapımına bakarak kolaylıkla süsleri yapabilirsiniz. Yaparken ailecek, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza da yapabilirsiniz. Süslerin yapımı oldukça kolay olduğu için yapımı da eğlenceli olacaktır ve kısa sürecektir.

Yılbaşı ağacı süsleri için ne gereklidir

ham yun kece

  • İstediğiniz renkte keçeler (ne kadar süs yapmayı düşünüyorsanız o kadar sayıda keçe tercih edebilirsiniz.)
  • Keçeleri dikkatli ve güzel şekilde kesecek makas ya da maket bıçağı.
  • Yapıştırıcı ya da silikon tabancası.
  • En son süsleri ağaca asmak için istediğiniz renkte, süslere bağlayabileceğiniz ip ya da kurdele.
  • Keçenin üstünde belli olan kalem

Malzemeleri temin ettikten sonra keçeden süslerinizin yapımına başlayabilirsiniz.

Aslında keçeden süs yapımı oldukça basittir mesela yukarıda gördüğünüz süsleri yapmak için keçenizi önünüze alın. Elinize aldığınız kalem ile keçenize seçtiğiniz süsü çizin, çizerken ipi ya da kurdeleyi bağlayacağınız kısmı da çizmeyi unutmayın. Çizdikten sonra makas ya da maket bıçağı yardımı ile dikkatlice kesin. Kestikten sonra süsünüzü ağaca asmanızı sağlayacak olan kurdelesinin önce boyunu ayarlayın sonra da bağlayın. Artık süsünüz hazır. İki ya da daha fazla katlı olan keçe süslerinde, yapıştırıcı veya silikon tabancası yardımı ile birbirlerine yapıştırabilirsiniz.

giyimlik kece kumas

Keçeden yılbaşı ağacı süsleri yapması oldukça basit olduğundan dolayı istediğiniz kadarını kısa bir zamanda yapabilirsiniz. Yılbaşı yaklaşırken ve daha gelmeden yapılacak güzel bir aktivite arıyorsanız keçeden süsler yapmak sizin ve etrafınızdakiler için eğlenceli bir etkinlik olacaktır. Aynı zamanda keçe kullanarak sadece yukarıdaki süsleri değil istediğiniz ve kendi tarzınıza uygun başka süslerde yapabilirsiniz. Süsleri yaparken sadece yapmanız gereken keçeye istediğiniz süsün desenini çizmek ve dikkatlice kesmek.

Arkadaşlarınızla, ailenizle bir sürü yılbaşı ağacı süsü yapabilir. Kendi zevkinize göre yılbaşı ağaçlarınızı süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda isteyen insanlardan sipariş de alabilir ve para da kazanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir