Genel

Maske Yapımında Kullanılan Keçe

maske yapiminda kullanilan renkli kece Maske Yapımında Kullanılan Keçe

Maske yapımında kullanılan keçe, yani nonwoven keçe olarak da bilinen mamul, endüstriyel alanda oldukça geniş bir çerçevede kullanılmaktadır. Dokuma unsurları gibi olmayan ve farklı yapıya sahip olan bu malzeme, mobilya, tekstil ve medikal sektörü başta olmak üzere pek çok alanda kullanılır. polipropilen ve polyester elyaf malzemenin iğneleme yöntemi ile bir araya gelmesi burada bahsettiğimiz yarı mamulün oluşumunu açıklamaktadır. Son dönemler içinde iş güvenliği malzemelerinin yine çok rağbet gördüğünü söyleyebiliriz. Yönetmeliklerce belirlenmiş bazı kurallar, tüm işletme, işveren ve çalışanlar için bazı yükümlülükler getirmektedir. Özellikle zorlu koşullarda çalışan insanların bazı koşullarda maske takması bir zorunluluk oluşturmaktadır.

Zorlu çalışma koşulları düşünülürse, maske ile insanların alacağı tedbirler sağlık açısından oldukça faydalı ve avantajlı olarak görülmektedir. Mesleki hastalıkların önüne geçebilmek ve insan sağlığını korumak için devlet yetkilileri gerekli tedbirleri almıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bağlı çalışan İş Güvenliği uzmanları koruyucu aparat ve aksesuar konusunda gerekli tedbirleri alıp, doğru ürünleri tavsiye etmek durumundadırlar.

KN95 maske keçesi kullanılarak üretilmiş olan n95 maskesi, toz maskesi olarak bilinir ve pek çok sektörde kullanılır. Çalışma ortamında toz bulunan tüm işletmelerde bu tip maskeler kullanılır. İşletmede bulunan iş güvenliği departmanı sayesinde çalışanların ihtiyaçları belirlenir ve karşılanır. Bu sayede hangi iş yerinde hangi maskenin kullanılacağı yapılan bilimsel çalışmalarla belirlenmektedir. İş güvenliği gibi geniş bir konuda çok farklı maske çeşitleri kullanılmaktadır. Maske keçesi doğru seçilmiş ve doğru şartlarda üretilmiş olan maskeler, çalışanlar için bir tedbir ortaya koymuştur.

Maske İçin Nonwoven Keçe

Maske yapımında kullanılan keçeler çok katlı olup ağırlık olarak da 50 gram keçe tabiri ile bilinir. Maske için nonwoven keçe bu işte özenle hazırlanıp kullanılmaktadır. Bu hammaddenin kullanımı sayesinde toz maskeleri hem uzun ömürlü hem de kullanışlı olabilmektedir. N95 maske keçesi maske için keçe modelleri arasında yer almaktadır. Bu tür maskeler özellikle pandemi sürecinde tüm dünya için inanılmaz bir hazine değerine sahip olmuştur. Dünyanın en büyük ve gelişmiş ülkelerinde dahi maske sorunu ortaya çıkmıştır. Gerek cerrahi maske gerekse de N95 maske en zor ulaşılır ürünler arasında yer almıştır. Bu konuda, hammadde yarı mamul ve ürün üreticisi olan ülkemiz, piyasaya en kolay maske veren ülkelerin başında gelmiştir.

Yatak ve mobilya sektöründe yoğun şekilde kullanılan nonwoven keçe aynı zamanda medikal sektörün en güvenilir malzemeleri arasında yer almaktadır. Koruyuculuğu ispatlanmış olan bu tür maskeler, insanlar için çok önemli bir fırsattır. Pandemi süreci ise bu fırsatları daha belirgin şekilde göstermiş ve ortaya koymuştur.

Tekstil, mobilya, medikal, iş güvenliği aksesuarları sektörlerinde dokusuz kumaş yıllardan beri kullanılır. Bu tür kumaşlara tela veya keçe gibi farklı isimler de kullanılmıştır. Geçirgenliği olmayan bu tarz kumaşlar sağlık için yine tavsiye edilen en sağlıklı malzemeler arasında bulunmuştur. Toz ve mikroplara karşı koruyuculuğu olan maskeler ise endüstri yanı sıra sağlık sektöründe insanların en güvendiği ürünlerin başında gelmektedir. Maske için nonwoven keçe kullanımı ile ortaya sağlam ve kaliteli ürünler çıkmıştır. Bu alanda sektörel olarak bir değerlendirme yapmak gerekirse;

  • Mineral işleme çalışmalarında
  • Mobilya ve ev tekstili imalatında
  • Yatak imalatında
  • İş güvenliği malzemeleri imalatında
  • Medikal koruyucu malzeme imalatında
  • Seramik imalatında
  • Ergitme çalışmalarında
  • İlaç sektöründe
  • Filtre tabanı çalışmalarında

Bu bahsedilen maske keçesi kullanılır ve oldukça kullanışlı ürünler insanların karşısına çıkar. Sağlam ve sızdırmazlık ölçüsü ile fark yaratan ürünler endüstriyel gelişime önemli katkı sağlamaktadır. Isıya oldukça dayanıklı olan maske için keçe ürünü 165 ila 173 santigrat sıcaklığa kadar dayanıklılık gösterir. Bu sıcaklığa ulaşan bir ortamda ürünün erimesi söz konusu olur. Ateş ile ancak bu sıcaklıklara ulaşmak söz konusudur. Bu yüzden n95 maske keçesi için ısıya dayanıklı bir ürün benzetmesi yapılması yanlış olmaz. KN95 maske keçesi yapı itibarı ile oldukça sağlam bir üründür. Ancak kesici ve delici maddelerle yüksek güç uygulanırsa bu ürünün zarar görmesi söz konusu olur. Bu sebepten dolayı maske keçesi için dayanıklı benzetmesi yapılması yanlış olmaz.

Maske Yapımında Kullanılan Keçe Çeşitleri

Sağlıklı ve kaliteli ürün ortaya koymak için sağlam ve kaliteli malzeme kullanmak gerekir. Sağlık sektöründe ve endüstriyel alanda gönül rahatlığı ile kullanılan maskede, en önemli konunun başında doğru malzeme ve hammadde tercihi gelmektedir. Maske yapımında kullanılan keçe konusunda ürün çeşitliliğine bakarak değerlendirme yapılabilir. Bu alanda çok kullanışlı ürün örnekleri içinde 50 gram keçe her zaman önde gelen seçeneklerden biri olmuştur.

Koruyucu maskeler Covid ile birlikte hayatımızın bir parçası olacak. İlerleyen dönemlerde farklı pandemi süreçlerinin ortaya çıkması da muhtemeldir. Maskelerin ise her zaman erişilebilir olması gerekmektedir. Maske için keçe tedariki sağlandığı sürece maske üretiminin kolayca yapılabilmesi ve insanların bu gerekli ürünlere ulaşması mümkün olacaktır. KN95 maske keçesi ülkemizde kolayca ulaşılabilen ürünler arasında bulunmaktadır. Bu konuda kaliteli ürün üreten firmalar ise tüm ülke için bir avantaj yaratmaktadır. İş güvenliği gibi asla göz ardı edilemeyecek koşullarda, N95 maske keçesi çok önemli ve oldukça gerekli malzemeler arasında bulunur. Maske üretimi ve tedarik konusunda sağlam malzemelerin kullanımı, kaliteli ürünlerin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

maske yapımında kullanılan keçe

Maske İçin Nonwoven Keçe Fiyatları

Maske üretimi yapılırken ürün kalitesi ve uygun fiyatları her zaman dikkate alınır. Maske için nonwoven keçe kullanıldığı sürece bu alanda kaliteyi yakalamak her zaman daha kolay olacaktır. Sağlam ve bir o kadar da kullanışlı malzemeler sayesinde estetik bir ürünün elde edilmesi mümkün olmaktadır. Polyester malzemenin sağlamlığı ve yalıtım konusunda ortaya koyduğu avantajlar sağlık için kullanılmaktadır. nonwoven keçe tercih eden firmaların daha güvenilir maskeler ortaya koyması, elbette bu tercihle beraber daha kolay olacaktır.

Maske keçesi tedariki ile çok büyük bir sektöre malzeme desteği verilmektedir. Petrol ürünlerinin zararsız hatta faydalı ürünü ile pek çok sektöre sağlam ve ekonomik malzeme hazırlanmaktadır. Hammaddenin sağlam olması sebebiyle maskeler dayanıklı ve uzun ömürlü olarak kendini göstermektedir. Maske için nonwoven keçe fiyatları bu piyasaya göre gayet ekonomik ve uygundur. Sağlamlığı ve kullanışlı yapısı ile bu tarz ürünlerin yarattığı avantajları daha net görmek söz konusu olacaktır. Ürüne her ne kadar maske keçesi dense de pek çok sektörde bu tür dayanıklı malzemelerin kullanıldığını hatırlatmak gerekir. Görüntü olarak çok estetik olan ürün, aynı zamanda çok geniş bir kullanım alanı ile insanların karşısına çıkmaktadır.

Toz ve partikülleri geçirmeyen hammadde sayesinde çok dayanıklı ve ekonomik maske modelleri ortaya çıkmaktadır. Bakteri ve virüs geçirgenliği düşük olan bu sağlam malzeme sayesinde, özellikle sağlık sektörü çalışanlarını koruyacak maske modelleri ortaya çıkmıştır. Maske ve benzer aparatların ülkemizde üretiliyor olması çok önemli bir şanstır. Kimyasal niteliğe sahip olan hammadde kullanımı ile bu tür sektörler ülkemizde destekleniyor. Çok sağlam ve faydalı keçe örnekleri, maske modellerinin sağlam ve kullanışlı olmasına destek sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir