Genel

Polyester İğneli Keçe Filtre Torbası

iğneli filtre torbası

Polyester torbalı filtre sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir materyaldir. Polyester iğneli keçe filtre torbası ucuz maliyette üretildiğinden dolayı birçok farklı sektör tarafından tercih ediliyor. Solvent ve oksit direnci yüksek olmakla birlikte asit dayanıklılığı orta derecededir. Metrekarede 400, 500, 525, 550, 600 gram gibi ağırlık değerleri mevcuttur. İç dokulu olan filtre torbasının içeriği %100 polyesterdir. Kopma ve gerilmelere karşı mukavemetlidir.

Polyester İğneli Keçe

kece fiyatlar

İğneleme yöntemi ile elyaf halindeki polyester kumaş haline getirilir. Kumaş halini aldıktan sonrasında iticilik sağlamak amacıyla su ve yağ hidrofobik sıvılara daldırılmaktadır. Bu yapılan işlem iğneli keçe filtre torbası olarak da adlandırılmaktadır. Bir tarafının gazelenmesi sonucunda da parlak ve pürüzsüz bir hal alan polyester filtre torbası tozun üzerinde tutunmamasını sağlamaktadır. Torbalı sisteme gelen nemli ve yağlı toz, patlaçlar yardımıyla torbaya tutunmadan aşağı kolay bir şekilde dökülmektedir.

Bilgi: Patlaç valfler çimento, seramik, boya, yem termik santraller, beton santralleri, deterjan, cam ve demir çelik fabrikalarında bulunan torbalı filtre biriken tozları silkeleme ve biriken toz maddelerin katılaşmasını önlemek amacıyla kullanılır.

Sürekli çalışma sıcaklığı 150 derece olan polyester filtre torbaları, normal sıcaklıklarda çalışan sektörlerde problem olmadan çalışmaktadır. Ancak yüksek sıcaklıklarda çalışan ve gelen hava ve tozun torbaları eritebilecek seviyede olduğu sistemlerde özel filtre torbalarının kullanılması gereklidir.

İlginizi çekebilir: Toptan keçe nereden alınır?

POLYESTER İĞNELİ KEÇE FİLTRE TORBASI KULLANIM ALANLARI

Sürekli çalışma sıcaklığı 150°C olan polyester filtre torbaları birçok sektörde tercih edilmektedir. Hem düşük maliyeti hem de çoğu sektörde sorunsuz bir şekilde çalışması dolayısıyla tercih sebebi olmaktadır. Asitlere ve oksitlere karşı yüksek direnç sağlayan polyester filtre torbaları aşınmalara karşı güçlüdür.

Polyester iğneli filtre torbaları Ahşap Fabrikaları, Un Fabrikaları, Kurşun Fabrikaları, Metal İşleme Tesisleri, Plaster Fabrikaları, Polisaj Fabrikaları gibi fabrikalarda kullanılmaktadır..

Tekspa olarak her çeşit filtre torbası, filtre kafesi, filtre sistemleri ürünlerinin imalatını yapmaktayız. Filtrasyon konusundaki kalitemiz ve deneyimimiz üzerine dünyanın önde gelen pek çok firmaları ile iş birliği içerisindeyiz. Polyester iğneli keçe torbalarımızı kendimiz üretmekteyiz. Bu sebepten siz değerli müşterimiz için her türlü istek ölçü ve boyutlarda filtre ve yardımcı malzeme üretimi yapmaktayız. ‘Kaliteli ürünü, kaliteli hizmetle, en kısa zamanda müşterilerimize ulaştırmak.’ prensibiyle hareket ediyoruz. Kurulduğumuz yıldan bugüne müşterilerimizden aldığımız pozitif enerji ile çalışmalarını aralıksız sürdürmekteyiz.

İhtiyaç görülmesi durumunda işletme sahanıza gelerek incelemelerde bulunabilir ve torba çeşidinin belirlenmesinde yardımcı olabiliriz. Torba malzemesinin belirlenmesinde şu hususlara dayanarak çözüm ekibimiz sizleri doğru bir şekilde yönlendirecektir:

 • Sektör
 • Filtre sisteminin üretim sahasına olan uzaklığı
 • Filtre sistemi kapasitesi
 • Sisteme gelen tozun sıcaklığı ve kuru olup olmaması

Ürettiğimiz Filtreler

 • Otomatik rulo filtreler
 • Sentetik elyaf rulo filtreler (kaba)
 • Boya tutucu cam elyaf rulo filtreler
 • Pileli, metalik yıkanabilir kaset filtreler
 • Mini pileli flanşlı kompakt filtreler
 • V-modül kompakt filtreler
 • V-kompakt filtreler
 • Kaset filtreler

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir