Punteriz Keçe Nedir?

Punteriz keçe esasında bir keçe türü değil; bir dikiş türü olan punteriz dikişinde kullanılan keçedir. Yani bu keçenin bu adla anılmasının nedeni, kullanılmış olduğu dikiş türüdür. 
rulo-punteriz-kece-1024x484
punteriz-kece-1024x484
punteriz-kece-uygulama-ornekleri-1024x484
punteriz-kece-nedir-1024x484

Punteriz Keçe Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Tekstil sektöründe punteriz dikişi sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle süslemelerde ve dikişin sağlamlaştırılmak istenildiği durumlarda bu dikiş yöntemine başvurulmaktadır. Bu dikiş işlemi için, Punteriz dikiş makineleri mevcuttur. Bu makineler, kısıtlı bir alan içinde sıkı bir şekilde dikiş yapmakta ve bu sayede hem dekoratif hem de sağlam dikişlerin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Punteriz dikişinin en net görüldüğü alanlardan biri, kot pantolonların cep başlarıdır.  Bu dikiş işlemi esnasında dikilecek kumaşı alttan desteklemek için kullanılan şerit biçimli keçeler Punteriz keçesi olarak bilinir. Punteriz dikiş makinelerinde, punteriz keçesinin yerleştirilebilmesi için harici bir şerit alanı bulunmaktadır. Bu alana yerleştirilen keçe, makine çalıştıkça dikiş atılan bölgelerin altına göre otomatik olarak ayarlanmakta ve dikişin bitiminde de kesilmektedir. Böylelikle Punteriz keçesi sayesinde atılan sıkı dikiş sağlam hale gelmektedir. Bundan dolayı, Punteriz keçeden yararlanarak yapılan süslemeler daha uzun ömürlüdür. 

*İstenilen kalınlık, ebat ve renklerde numuneye özel üretim yapılabilir. Toptan yapışkanlı keçe fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün Çeşidi : Punteriz Keçe
İncelik : *1 mm
Şekiller : *Tüm Şekiller
Renkler : *Tüm renkler ve tonlar

Punteriz Keçesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Punteriz keçenin bahsedilen işlevselliğinin tam olarak ortaya çıkması için, keçe alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bunların başında keçe alırken doğru yer seçimi yapmak gelmektedir. Günümüzde keçe satan yerler oldukça fazladır. Ancak üretilen ve satılan her keçenin işlevsel ya da kaliteli olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu yüzden de bilinirliği ve kalitesi yüksek markalar tercih edilmelidir.

Üzerinde durulması gereken diğer bir husus da keçenin fiyatıdır. Sürekli olarak punteriz keçe kullananlar için, toptan keçe alımı yapmak daha doğrudur. Toptan alımlar, maliyet bakımından perakende alımlardan çok daha uygundur. Ama sadece fiyata odaklanılmamalı ve kalite gözden kaçırılmamalıdır. Alınacak keçenin kaliteli yöntemler ile üretilmiş olmasına özen gösterilmelidir. Kalitesiz punteriz keçeler, yapılacak punteriz dikişinin de kalitesiz olmasına ve elde edilen ürünün kullanım ömrünün kısa olmasına neden olur.

Punteriz keçesi istediğim renk ve metrajda üretilebilir mi?

Her kalınlıkta ince keçe ve kalın keçe çeşitlerini bulabileceğiniz Keçe Dünyası’ nda istediğiniz renk ve metrajlarda punteriz keçesi üretilmektedir. Ayrıca firmamız bünyesinde bulunan Emrah Lazer –  Lazer Kesim merkezimizde keçe kesim işleri profesyonel olarak yapılmaktadır.  Ayrıntılı bilgi ve sipariş için iletişim formundan ya da iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Adı Kalınlık Boy
Kalın Rulo Keçe 2mm – 3mm 25 m. – 50 m.