blog

Sentetik Keçe Fiyatları ve Kullanım Alanları

Sentetik kece Sentetik Keçe Fiyatları ve Kullanım Alanları

İnsanlar tarafından kullanılan en eski tekstil ürünlerinden biri olan keçe, sahip olduğu özellikler ve sağlamış olduğu yararlar nedeniyle günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Özellikle keçe üzerinde bilimsel çalışmaların da yapılmaya başlanmış olması, yakın döneme kadar bilinmeyen bazı yönlerinin de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu durum da neticede keçenin kullanım alanlarının yaygınlaşmasını sağlamıştır. Sentetik keçe hem gündelik yaşamda hem de endüstri alanında çeşitli amaçlarla tercih edilmektedir. Ancak üretilen tüm sentetik keçeler aynı kalitede değildir. Bu yüzden de sentetik keçe fiyatları ile keçenin kalitesi arasında doğrudan bir bağlantı bulunmaktadır.

toptan kece nereden alınır

Diğer Keçe Çeşitleri ve Sentetik Keçenin Kullanım Alanları

Keçenin kullanım alanları ile kullanım amaçlarının çeşitlenmesi, keçenin farklı türlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Başlıca keçe çeşitlerini ve kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Sentetik Keçe: Keçe çeşitleri arasında en çok kullanılan tür olan sentetik keçe, yünlerin sıkıştırılmasıyla elde edilmektedir. Kullanım amaçlarına göre sentetik keçeler 1-5 mm arasında bir kalınlığa sahiptir. Sentetik keçeler en çok zeminlerde ve zemin kaplamalarında yer almaktadır. Ayrıca iğne ile işlenerek yapılan süslemelerde de sentetik keçeye rastlanmaktadır.

BOBIN KECE 1 480x500 1 Sentetik Keçe Fiyatları ve Kullanım Alanları

  • Kuru Keçe: İğne keçe olarak da adlandırılan kuru keçe, yün liflerinin iğneyle delinmesi ve birbirine birleştirilmesi sonucunda elde edilmektedir. Kuru keçeler daha çok endüstriyel alanlarda görülmektedir.
  • Islak Keçe: Bu keçe türünün üretiminde öncelikle yün lifleri sabun suyunda bekletilmektedir. Sonrasında kumaş kalınlığına ulaşıncaya kadar birbirlerine sıkıştırılmaları sağlanmaktadır. Bu işlem esnasında su ve sürtünme dolayısıyla yün liflerinin gözenekleri açılarak birbirlerine kenetlenmektedir. Bu da üretilen keçenin sağlam olmasını sağlamaktadır. Islak keçeler de daha çok endüstriyel amaçlarla kullanılmaktadır.

Kaliteli Keçe Fiyatları

Keçe fiyatları üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. Bunların başında keçenin kalitesi gelmektedir. Piyasada keçe üretimi ve satışı yapan firmaların sayısının fazla olması, üretilen tüm keçelerin kaliteli ya da işlevsel olduğu anlamına gelmemektedir. Gereksinimin karşılanabilmesi için daha kaliteli keçelerin seçilmesi önemlidir. Ancak kalite ile keçe fiyatları arasında bir bağlantı olduğu da unutulmamalıdır. Bu noktadan bakıldığında, çok sayıda keçe üreticisinin olması, seçeneklerin artması bakımından avantajlıdır. Zira bir alanda faaliyet gösteren firmaların azlığı, fiyatların yüksek olmasına neden olmaktadır.

koton kece 140x140 1 Sentetik Keçe Fiyatları ve Kullanım AlanlarıGünümüzde internetin ve online alışveriş olanaklarının yaygınlaşmış olması, piyasada daha geniş çaplı arama yapabilme olanağı sunmaktadır. Keçe almadan önce bu olanak mutlaka kullanılmalıdır. Ardından yüksek kaliteli keçeleri en uygun fiyatlar ile sunan firmalar belirlenmelidir.  Keçe alınacak markanın bilinirliği de fiyatlar üzerinde etkilidir. Marka değeri olan firmalar, markalarına zarar gelmemesi için daima daha kaliteli ürünler sunmaktadır.

Alınacak keçenin uzun süre kullanılmasının istenildiği durumlarda, fiyattan daha çok kaliteye odaklanmak gereklidir. İlk olarak fiyata odaklanmak, alınacak keçenin kısa ömürlü olmasına ya da beklenilen verimi sağlamamasına yol açabilir. Bu yüzden de fiyat karşılaştırması, kalite yönünden gereksinimleri karşılama potansiyeli bulunan ürünler arasında yapılmalıdır. 

Toptan Keçe Almanın Avantajları 

nonwoven-kece-cesitleri

Keçe fiyatları üzerinde belirleyici olan etkenlerden biri de satın alma miktarıdır. Perakende keçe alımı ile toptan keçe alımı arasında hatırı sayılır fiyat farklılıkları olabilmektedir. Bu yüzden de toptan keçe almak, her zaman daha uygun maliyet ile keçe sahibi olmayı sağlamaktadır. Ancak toptan keçe fiyatları konusunda da firmadan firmaya değişen fiyatlar söz konusudur. Bu noktada bilinirliği yüksek tedarikçiler arasında geniş çaplı bir araştırma yapılması elzemdir. Ayrıca toplu keçe alımı, zaman zaman piyasalarda yaşanabilecek dalgalanmalardan da korunabilme olanağı sağlamaktadır.

Sektörde 17 yıldır faaliyet gösteren Keçe Dünyası, ülkemizde sentetik ve polyester keçe üretiminde ilk akla gelen imalatçılardan olup kaliteli ve uygun fiyatlı toptan keçe üretim ve satışı yapmaktadır. İstenilen ebat, kalınlık ve renklerde toptan keçe siparişi verebileceğiniz firmamızda ürün kullanım eğitimleri de verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir