Genel

Sentetik Keçe Nedir Nerelerde Kullanılır

Sentetik Keçe Nedir

Sentetik Keçe Nedir Nerelerde Kullanılır, elyafların dokunulmadan bir araya getirilerek yoğunlaştırılması sonucu birbirine bastırılması ile oluşur. Sentetik keçe, keçe kumaşı türlerinden bir tanesidir. Keçe hem doğal hem de sentetik elyaflardan yapılabilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi keçenin kullanım alanı gün geçtikçe artıyor bu sebepten dolayı da her kullanıma uygun çeşitleri vardır. Siz de keçeden bir şeyler yapıp güzel vakit geçirmek istiyorsanız kendinize uygun keçe türünü alıp istediğiniz şeyi yapmaya ne dersiniz?

Sentetik Keçe Nedir?

ham yun kece

Günümüzde en çok kullanılan keçe türlerinden biridir. Sentetik keçe kumaşı yünlerin sıkıştırılması ile elde edilir. Özellikle iğne ile dikilerek hazırlanan süsleme ürünlerinde en çok kullanılan türdür. Keçeler kalınlıklarına göre kalın ve ince olarak 2 ye ayrılabilirler. 1mm, 2mm, 3mm, 4mm, 5mm en fazla tercih edilen kalınlıkta olanlarıdır. Ama 3mm ve üstü olan keçelere elde şekil vermesi oldukça zordur. O yüzden onlar genellikle zemin olarak kullanılırlar. Bahsettiğimiz kalınlıkların farklı olanlarını da bulmak mümkündür. İthal olan keçeler genellikle yerli keçelere göre daha sert yapıda olurlar, yerli üretim olan keçeler ise daha yumuşak ve bez kıvamına daha yakın olurlar. Yazımızın devamında sentetik keçenin kullanım alanlarını göreceksiniz.

Sentetik Keçe Kullanım Alanları

toptan kece al

 • Süsleme ürünlerinde
 • Zeminlerde ve zemin kaplamalarında
 • Çanta, cüzdan, telefon ve tablet kılıfı yapımında

Aslında sentetik olan keçelerde diğer bazı keçe türleri gibi çok çeşitli kullanım alanına sahiplerdir. Yapacağınız üründe, keçenin kalınlık boyutunu seçebilir ve ona göre kullanabilirsiniz. Örneğin sizde keçe kullanarak şunları yapabilirsiniz:

 • Broş
 • Masa ve sandalyeler için zemin altlığı
 • Süsleme ürünleri
 • Çanta
 • Cüzdan
 • Telefon, Tablet, Bilgisayar Kılıfı
 • Terlik
 • Defter Kabı

Yukarıda bahsettiklerimizi ve daha bir sürü başka istediğiniz şeyleri yapabilirsiniz. Yaparken hem güzel vakit geçirebilir hem de eğlenebilirsiniz. Aynı zamanda sadece kendiniz değil çocuğunuzla da kaliteli vakit geçirebilirsiniz onunla beraber farklı türlerde keçe kullanarak renkli ve güzel çiçekler yapabilir ve onun odasını süsleyebilirsiniz. Çocuğunuz daha küçükse harfleri veya sayıları öğrenmesi için keçeden harf ve sayılar yapıp keserek onunla oynayarak hem öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz hem de onunla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Sentetik keçeden bahsettiğimiz yazımız bu kadar hadi sizde istediğiniz renklerde keçe alıp hayal ettiğiniz şeyi yapmaya başlayın. Belki istediğiniz kadar güzel olmayabilir ama eğlenceli olacağı kesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir