Genel

Toptan Keçe Üretimi ve Dağıtımı Nasıl Yapılıyor

Toptan keçe üretimi ve dağıtımı

Toptan keçe üretimi ve dağıtımı hakkında temel bilgi verdikten sonra teslimatı sırasında hangi işlemler gerçekleşiyor gibi merak edilen sorulara cevap vereceğiz.

Toptan Keçe Üretimi  Nasıl İşliyor

Keçenin hiçbir kaynakta ilk kullanım tarihi belli değildir ama dünya da ilk kez türkler tarafından kullanıldığı bilgisi vardır. Şimdilerde keçe imalatı için son teknoloji olan makineler kullanılıyor. Bu sayede keçe üretiminde süreçler daha hızlı ve ekonomik oluyor. Ama yine de imalat süreci eski de olan süreçlere benziyor. Toptan keçe üretimi sırasında kullanılan yünlerin hangileri olduğundan aşağıda bahsettik.

Oldukça geniş kullanım alanı olan keçelerin üretiminde en önemli nokta, kullanılan yün elyafları seçerken keçeleşme özelliği yüksek olan yün elyafların seçilmesidir. Bu sebepten keçe üretiminde ister geleneksel ister fabrikasyon olsun ilk olarak koyun yünü olmak üzere tavşan yünü, keçi kılı, deve tüyü ve tiftik kullanılmaktadır.

kece nerede satilir

Üretim sürecinde yün türü seçildikten sonra seçilen yünler harmanlanır ve hazır hale getirilir. Sonra hazırlanılan yün hasır üzerine serpilir ve tepme aşaması uygulanır. Tepme aşaması uygulandıktan sonra pişirme aşaması uygulanır ve son aşama da kurutma aşamasıdır.

Yukarıdaki aşamalar tamamlandıktan sonra keçe hazır hale gelir. Sırada ise keçenin dağıtım işlemi vardır. Aşağıda keçenin dağıtım işleminden bahsettik.

Toptan Keçe Dağıtımı Nasıl Yapılıyor?

Toptan keçeler müşterilerin eline rulo halinde ulaşıyorlar. Genel olarak toptan keçelerde alınan keçe ne çeşit olursa olsun (yün, elyaf vb.) keçenin son hali rulo şeklinde olur. Rulo haline getirilen keçeler dağıtım yapılması için uygun kamyonlara yerleştirilir ve ürünlerin müşterilerin eline hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşması için yola çıkılır. Kamyonlar ulaşması gereken yerlere ulaştığı zaman teslimatlar yapılır ve dağıtım tamamlanmış olur. Dağıtım sürecinin nasıl işlediğinden de bahsettik. Şimdi de teslimatı sırasında olan işlemlerden biraz bahsedelim.

Toptan Keçenin Teslimatı Sırasında İşler Nasıl Yürüyor?

en iyi kece

Toptan Keçe’nin teslimat süreci siparişi aldığınız zaman başlar. Sipariş alındıktan sonra siparişin takibini yaparsınız daha sonra sipariş hazırlanmaya başladıktan sonra siparişin takibini yapmanız gerekir. Çünkü siparişin takibini yapmazsak istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlar ortaya çıktığında müşterimizin bize olan güveni azalır. Güven kaybı yaşamamak adına sipariş takibi çok önemlidir. Sipariş hazırlandıktan sonra sıra da teslimat süreçlerini takip etmek vardır. Teslimat süreçlerinin içinde müşterilerimizin aldığı toptan keçelerin nasıl teslim edileceği ile alakalı toplantılar yapılır. En rahat nasıl teslimat yapabiliyorsak karşı taraf da nasıl daha rahat teslim alabiliyorsa ona göre teslimat süreci işler. Ürünler teslim ediliyor.

Toptan keçe üretimi ve dağıtımı genel olarak yukarıdaki gibi işlemektedir. Siz de toptan keçe satın almayı düşünüyorsanız bu yazıyı okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir