Genel

Ütü ve Desen Baskı Keçeleri

Ütü ve Desen Baskı Keçeleri

Ütü ve Desen Baskı Keçeleri, desenli keçe modellerinden oluşan bir çok ürün ile karşı karşıya geldiğinizde nasıl yapıldığını hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda sizlere ütü ve desen baskı keçelerinden ve onların kullanım alanlarından bahsedeceğiz. Ütü ve desen baskı keçeleri besleme prosesinde deri, işlem gören yüzeye son şeklini vermek amacıyla keçeler yardımıyla silindirlere aktarılır ve yüksek basınca maruz bırakılır. Burada geniş kapsamlı ürün yelpazesine sahip olan keçelerimiz kalın ürünlerden ince deri gruplarına ulaşır. Son kullanıcı ürünlerimiz ütülemeden derin şekillendirmeye kadar birçok işleme adapte edilebilir.

kece-nedir

Transfer Baskı Keçeleri

Yapımında sadece aramid elyaf kullanılan transfer baskı keçeleri, kağıt üzerindeki deseni yüksek basınç ve sıcaklık etkileşimiyle kumaşa basan makinaların en önemli parçasıdır. Aynı zamanda ev tekstili için üretilen sentetik kumaşların yüksek sıcaklıklarda ütülenmesi ve fikse edilmesinde aynı zamanda iki kumaşın birbirine lamine edilmesinde kullanılan keçelerdir.

Her marka transfer baskı makinesi, ev tekstili ütü makineleri ve laminasyon makineleri için orjinal ölçülerde ve özel ölçülerde imal edilmektedir. İç dokusu kevler gibi dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Yüzeyi iğnelenmiştir. Yüzeyi %100 nomex ten üretilmiştir.

Transfer Baskı Keçelerinin Kullanımı

Maximum tavsiye edilen çalışma sıcaklığı: 240° de çalışabilme özelliğine sahiptir.

Kullanılacak Keçe Kalınlığı: 6 – 8 mm standart kalınlık

Transfer baskı makinelerinde, fikse kalender (ütü) makinelerinde, film laminasyon baskı makinelerinde Transfer Baskı Keçesi kullanılır.  Transfer baskı keçeleri Monti, Klieverik, Transmatic, Lemaire, Stork, Sublistatic, Bizmak, Tural Makine, Practix, Bates, Gessner, Hazar Makine gibi makinelerin kullanımına uygundur.

Ütü ve desen baskı keçeleri tasarlanırken dikkat edilenler

Ütü ve Desen Baskı Keçeleri

  • Ütü ve kabartma keçeleri katlanma veya homojen olmayan kabartma gibi hemen hemen her türlü riski ortadan kaldırmaya yönelik tasarlanıyor.
  • Yumuşak yüzey yapısı, sabit bir kalınlık ve eşit yüzey sertliğini sağlayan özel bir işlemin ürünüdür.
  • Anti statik lig yapısı ile özellikle kış aylarında ütüleme işlemi esnasında yaşanan statik elektriklenme sorunlarını önlemeyi sağlar.
  • Oldukça hassas deri ütüleme keçelerinde karma ve hassas deriler için %100 yün keçeler üretiliyor.
  • Derin kabartmalı ve ağır kabartma makineleri için yüksek basınç keçeleri üretiliyor.

Dikkatinizi Çekebileceğiniz bir makale yayınladık, Toptan Keçe Nereden Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir