Genel

Yanmaz Keçe Nedir? Tüm Detaylar ve Satın Alma Noktası

yanmaz keçe

İyi bir yalıtım malzemesi olan yanmaz keçe özellikle yerlerin ısıtılmasında kullanılan ve kullanıldığı takdirde de  ısının çeride tutup kontrol edebilen bir türdür. Yanmaz keçe nedir sorusuyla sıklıkla karşılaşılır ve bu nedenle de bu sorunun cevabına da bir  yalıtım konusunda  ya da ısının korunması, sesin hapsedilmesi,  çeşitli hava şartlarına karşı uyumlu olması, nem tutmaması gibi özellikler örnek gösterilebilmektedir. Özellikle her alanda kullanımı olan bu maddenin yanıcı maddeleri taşımakta, elektrikli maddelere elektrik konusunda yardımcı olmakta gibi çeşitli alanlarda işe yaramaktadır. Ömrünün uzun olması renk kaliteli olması sayesinde kullanım da uzun süreli bir dayanıklılık sağlar. Taşımayla ya da herhangi bir işlemle yapısında bozulmalar meydana gelmeyen bu  malzeme  müşteri tercihine göre renklerine değişikliğe gidildiği için kullanımı farklı kişilerin ihtiyacına yönelik olabilmektedir. Öyle önemli özellik yağızın olan bu malzemeler kullanım alanları da oldukça şekillidir.

Bunun temel nedeni özellikle inşaat alanlarında yalıtımın sağlanması gibi çeşitli işlevleri olan bu malzemenin kullandığı alanda yanmaz özellikler yapması gibi çeşitli işlemlerde kullanılıyor olması önemlidir.

Geri dönüştürülebilir bir malzeme olduğu için de kişilerin ihtiyacını tam anlamıyla karşılar ve bu nedenle de oldukça faydalı olmaktadır. Özenli bir şekilde kullanım sonrasında herhangi bir sorun çıkarmadan bu malzemenin kullanım alanlarının sıklığı da alınıp kullanmak için fırsatları arttırmaktadır. Bu malzemenin kullanılması sonrasında herhangi bir sorun meydana gelmeyeceği için bu konuyla ilgili çalışmalarda bu malzemenin kullanılması da önerilmektedir. Kaliteli bir kullanım sağlaması kullanım sağlaması açısından kişilerin işlemlerinde  yardımcı olan bir malzeme olması nedeniyle yardımcı olan bir malzeme olması nedeniyle de kullanım sıklığı artmaktadır.

Özellikle kaliteli bir yapısının olması ve kullanıldığı esnada da herhangi bir problem çıkarmaması gibi çeşitli etkenler nedeniyle bu malzemenin sıklıkla kullanıldığı gözlemlenmektedir sonuç olarak kullanılan bu malzemenin kaliteli bir malzeme olması neticesinde kişilerin kullanımını en uygun malzeme olmaktadır. Özenli bir üretim ve kullanım sonrasında herhangi bir problem meydana getirmeyen yanmaz keçeli nedir söz konusu olan her yerde cevabını vermektedir. Özenli bir şekilde işlemlerin yapılması gibi çeşitli olaylarda herkesin ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda ortaya sunulmaktadır. Neticede bu malzemenin kullanımı sınırlı olmadığı için herkes tarafından kullanım sağlanmaktadır.

Özenli bir şekilde kullanımları yapıldığında herhangi bir sorun meydana gelmeden kullanılabilen bir malzemenin kişilerin evlerin yalıtımında ya da çeşitli dekorasyonlarda kullanması önerilenler arasında yer almaktadır. Sonuç olarak güzel bir yapısı olan bu malzemenin kullanıldıktan sonra da güzel bir görünüm oluşturacağı belirtilerek bu kapsamda işlemlerin de bu şekilde yapılması gereklilikler arasında yer almaktadır. Bu konuyla ilgili  özenli bir şekilde  seçimlerin yapılması ve yanmaz keçe ile ilgili kullanımın olması gereklilikler arasında yer almaktadır. Kişilerin ihtiyaçlarına göre yapılmış bu ürünleri her türlü alanda kullanılabileceği gibi bir özelliği bulunmaktadır. Bu özellik yardımıyla beğeniyle kullanıma sunulabilmektedir.

Yanmaz Keçenin Özellikleri Ve Kullanım Alanları  

Özellikle son yıllarda elektrik ve doğalgaz tüketiminin fazla olması nedeniyle yeniden gündeme gelen yanmaz keçeler özellikle evlerin yalıtımının yapılmasında ana madde olarak kullanılmaktadır. Özellik bakımından birçok özelliği bulunan bu keçenin yanmaz keçe nedir sorusunu soranlara cevap verdiği de belirtilmektedir. Sonuçta bu ürünün kullanım sonrasında herhangi bir probleme meydana gelmeden kullanım sağlanabilmekte ve daha sonrasında da bu işlemlerin devam  etmesi  mümkün hale gelmektedir.  Özellikle yapılacak olan işlemlerden sonra kaliteli sonucu elde edebilmek için  dikkatli bir şekilde malzeme seçim yapıp kişilerin kendilerine en uygun olan modelleri ya da renkleri seçerek daha sonrasında işlemlere devam edilmesi gereklilikler arasında yer almaktadır. Neticede kullanım alanlarının sıklığı nedeniyle tercih edilen bu malzemenin kaliteli bir şekilde olması daha sonrasında problemleri ortada kaldıracağı için önemli olmaktadır. Hayvanların gününde elde edilen size geniş bir kullanımı olan  Keçeler arasında yanmaz keçe daha sıklıkla kullanılan bir malzeme olmaktadır. Bu kumaş türünü maliyeti düşük fakat kalitesi yüksek olması nedeniyle daha çok tercih edildiği de görülmektedir. Bu nedenle kullanım yapılırken bunlara dikkat edilerek kullanımların yapılması daha sonrasında bu işlemlerden memnun olmasına yardımcı olacağı için bu kapsamda bunlara dikkat edilerek kullanımının sağlanması gerekmektedir.

Genel anlamda kullanım alanlarına bakıldığında kaliteli bir kullanım sağlayan ve daha sonrasında da kullanıcıların bu işlemden memnun olmasına katkı sağlayan bir malzeme olmaktadır. Doğru alanlarda doğru şekilde kullanıldığı takdirde herhangi bir problem meydana geçemeden kullanım sağlanabilir bu ürünün sonuçta da etkili sonuçların elde edilmesi mümkün hale gelecektir. Bu konuyla ilgili kullanım sağlamak isteyen kişilerin keçeli ürün özellikleri ile ilgili detayları bilmesi yok bana göre de alım yapıp kullanımların yapılması gerekmektedir. Keçenin özellikleri:

• Yanmaz bir yapısı olduğu için ateşi karşı oldukça dayanıklıdır.

• Suyu geçirmediği için özellikle bol yağışlı bölgelerde işe yaramaktadır.

• Dikkatli bir kullanımla özellikle nem tutmasını nedeniyle işe yarar.

• Ses yalıtımı ya da ısı yalıtımı sağlanmasında etkili olur.

• Geri dönüştürülebilir özellikte olduğu için tekrar kullanıma açıktır.

• Çeşitli renk seçenekleri ile farklı alanların dekorasyonunda kullanılmaktadır.

• Güzel görünüm sağlaması açısından tercih edildiğinde sorunsuz bir şekilde kullanımı sağlamaktadır.

• Elektrik malzemelerinin sarılması ve çevreye zarar vermemesi anlamında yardımcı olur.

• Düşük maliyetli bir ürünü olduğu için daha çok tercih edilir.

• Düşük maliyetli olmasına rağmen yüksek bir kaliteye hizmeti verir.

• Kaliteli bir kullanım sağlar.

Bu ve bunun gibi özellikler sayesinde keçileri kullanımı yaygınlaşmakta he her türlü alanın kullanımı için tercih edilmektedir.

Yanmaz Keçe Üreticileri  

Özellikle son zamanlarda yalıtım konusunda yeni fikirler aranması ve doğal gazlar ya da elektrikler de sürekli sorun meydana geldiği için tercihlerin bu yönde olması gibi işlemler sırasında yanmaz keçenin üretimleri hızlanmaktadır. Özellikle özenli bir tercih yapıldığı takdirde herhangi bir sorunun meydana gelmeyeceği bu geceler kişilerin kullanımına uygun bir materyal olması nedeniyle de tercih edilmektedir. Bu konuyla ilgili yanmaz keçe nedir sorusunu soran kişilere karşı bu geçenin kaliteli bir kullanım sağlaması gibi çeşitli özellikleri sebebiyle  tercihimdi de görülmektedir.  Bu kapsamda yapılacak tercihlerin bu doğrultuda olması ve özenli bir şekilde yapılması gereklilikleri arasında yer almaktadır. Üretim sonrasında kullanım alanları da oldukça fazla olan bu malzemenin özenli bir şekilde kullanımı sonrasında kaliteli sonuçların elde edilmesi mümkün hale gelmektedir.

Sonuç olarak bakıldığında bu tarz maceralarım evin yalıtım gibi çeşitli alanlarında kullanılmasına nedeniyle üretimlerinin yapılması gereklilikler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de yanmaz keçe nedir sorularını üreticiler tarafından cevaplamış ve daha sonrasında bu yapılara ek olarak yeni sorular getirmişlerdir. Özellikle kaplamalarda kullanılan bu maçları yarın kişilerin ihtiyaçlarına yönelik düzenlenmesi bir daha sonrasında da kullanımların sağlanması önemli olmaktadır. Özenli bir şekilde yapılan işlemler sayesinde sorunların çözüldüğü bilinmektedir. Özellikle kaliteli sonuçların elde edilebilmesi için üretim esnasında bu ürünlerin zarar görmesine özellikle gösterilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda üreticilerin bu konuyla ilgili değişik üretimler de bulunmaktadır bu nedenle bunların arasından tercih yapılarak işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kaliteli bir kullanım sağlayabilecek olan bu ürünlerin dikkatli bir şekilde kullanılmasında herhangi bir sorun ortadan kalkacaktır.

Yanmaz Keçe Malzemesinden Yapılmış Ürünler: Öneriler Ve Fikirler  

Bu malzeme çok farklı kullanım alanlarına sahiptir. bu nedenle de herkesin ihtiyacına yönelik kullanımların sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle günümüzde bu ürünlerin kullanılmasıyla birlikte dekoratif fikirlerin ortaya çıkması da mümkün hale geldiği için dikkatli bir şekilde tercihlerin yapılıp daha sonrasında da buna göre bir işlem yapılması gerekmektedir. Özellikle özenli bir şekilde yapılan işlemler sonrasında herhangi bir sorun meydana gelmeyeceği için bu kapsamda yanmaz keçe nedir sorusu da cevapladılar işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmektedir özenli bir şekilde yapılan işlemler sonrasında herhangi bir problem meydana gelmeden düzenli bir şekilde işlemler yapıldıktan sonra kaliteli bir görünüm elde edilmesinde mümkün hale gelmektedir.

Bu keçelerin kullanım alanları özellikle farklılaştığı için bu kapsamda değişikliklere uğrayarak kendi içerisinde farklılaşmaktadır. Bu ürünlerin kullanılmasında özellikle dikkatli olunduğunda sorunların da en aza indirildiği görüldüğü için özenli ve şekilde bu işlemlerin yapılması büyük bir öneme sahiptir. Özellikle son zamanlarda bu ürünlerle ilgili çeşitli öneriler mevcuttur bu nedenle evlerinde farklı bir görünüme sahip olmak isteyen ya da etkili bir şekilde sonuçlarını elde edilip daha sonrasında da mümkün olduğunca kaliteli görünümlerini elde etmek isteyen kişiler için bu kapsamda dikkatli bir şekilde işlemlerin yapılması sonrasında herhangi bir sorun meydana gelmeden çözümlerin üretilmesi mümkün hale gelmektedir. Özellikle bu konuyla ilgili yapılabilecek olan değişiklikler neticesinde kaliteli bir şekilde işlemlerin yapılabilmesi için bu kapsamda dikkatli olunması ve daha sonrasında meydana gelebilecek olan problemleri ortadan kaldırılması için çözümlerin üretilmesi gerekmektedir.

Yanmaz Keçe Fiyatları  

Yanmaz keçe nedir sorusu soran kişilerin bu soruyla ilgili cevapla katkı sağlayacak olan noktalar arasında özellikle etkili bir şekilde sonuçların elde edilmesi sağlanabilmektedir. Bu nedenle de özellikle bu kapsamda alınacak olan keçelerin  fiyatları  seçilecek olan modellerdeki farklılıklara göre değişim gösterecektir. Özellikle bu kapsamda doğru şekilde tercihlerin yapılması önemli noktalar arasında yer almaktadır. Özenli bir şekilde işlemlerin yapılması sonrasında herhangi bir problem meydana gelmeden dikkatli bir şekilde kullanım sağlanması mümkün hale gelebilmektedir.

Bunların olabilmesi için özellikle seçilecek ürünlerin fiyatlarına dikkat edilerek seçimlerin yapılması ve daha sonrasında da herhangi bir sorun meydana gelmemektedir. Fiyatlarının değişiklik göstermesi nedeniyle dikkatli bir şekilde tercihle ilgili olması gereken bu malzemelerin hangi alanda kullanılacağı, materyallerin boyutları ya da ölçüleri, özellikleri gibi çeşitli alanlarda farklılaşan bir fiyat skalasına sahiptir. Özellikle bunlar nedeniyle yapılacak olan işlemlerin kaliteli bir şekilde sonlandırılması da mümkün hale gelecektir. Çünkü bu ürünler yardımıyla yapılabilecek ürünleri ya da yalıtım malzemesi olarak kullanıldığında ekleyeceği kaliteler düşünüldüğünde fiyatları anlamında herhangi bir sorun meydana gelmeden alımlar gerçekleştirilebilecektir.

Yanmaz Keçe İle Yapılmış Dekorasyon Fikirleri  

Dekorasyon anlamında yanmaz keçenin renklendirilmiş olan malzemeleri duvarlarda kullanıldığında güzel bir görüntü oluşturabilmektedir. Özellikle güzel bir görüntünün yanı sıra kaliteli bir şekilde de ses izolasyonunu sağladığı için bu  malzemenin  sıkça kullanımı mümkün hale gelmektedir. Özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edilen bu materyalin kendine has bir yapısı olduğu için görünüm açısından da olumlu bir görünüm elde edilmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır. Özenli bir şekilde tercih edilen bu malzemelerin sonuçlarından kişileri memnun olması mümkün hale gelmektedir. Neticede bu alanla ilgili çalışmaların hızla devam etmesi ve tasarımcıların da yanmaz keçe nedir sorusunun cevabı sonrasında kaliteli bir şekilde dekorasyonları tamamlaması gibi çeşitli olaylardan sonra bu keçenin kullanımı ve kullanılmasının tavsiye edilmesi sıklıkla yapılan işlemler arasında yer almaktadır.

Özenli bir şekilde kullanıldığında sonuçlarından memnun olunan bu ürünün kaliteli bir görünüm elde edilmesinde yardımcı olduğu da gözlemlenmektedir. Özellikle bu ürünlerin kullanılması sonrasında kişilerin pişman olmayacağı düşünüldüğünde tercih edilmesi gereken ürünler arasında yer aldığı belirtilerek planlamalar bu şekilde yapılmalıdır. Sonuçta bu ürünler kaliteli bir yapıya sahip olduğu için kullanıldığında herhangi bir problem meydana getirmeyecektir. Bu nedenle özellikle bu ürünlerin kullanımı herhangi bir sorunun mevcut olmamasına etkili olacak ve daha sonrası için de kaliteli bir şekilde sonuçların elde edilmesine yardımcı olacaktır. Bu şekilde yapılacak incelemeler sonrasında herhangi  bir sorun olmadan bu ürünlerin kullanılması mümkün hale gelecektir. Bu sayede de yanmaz keçe nedir sorusunu soran kişiler için bu sorunun cevabı verilmiş olacaktır.

Farklı alanlarda farklı şekillerde üretilebilen bu keçenin kaliteli bir şekilde kullanılması sonrasında etkili sonuçların elde edilebildiği de belirtildiği için bu kapsamda dikkatli olarak işlemlerin yapılması özenli bir şekilde sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Yanmaz Keçe Nasıl Üretilir? İşleme Ve Üretim Süreci  

Yanmaz keçe özellikle inşaat malzemeleri arasında yaygınlık kazanmış bir malzemedir. Bunun temel sebepleri arasında bu malzemenin kaliteli bir yalıtım malzemesi olması ve kullanıldığı alanda üstün bir kalite sağlaması olmaktadır. Özellikle son zamanlarda küresel anlamda ciddi problemlerin olduğu belirtilerek yalıtımın önemli olduğu da söylenmektedir. Özellikle kaliteli yalıtım malzemelerinin kullanılması gibi çeşitli işlemler sonrasında yalıtımın tam anlamıyla sağlandığından emin olunarak evlerin korunmasından büyük bir yöntem izlenmiş olmaktadır. Bu kapsamda araştırılan yalıtım malzemeleri arasında yanmaz keçe nedir ya da yanmaz keçe nasıl üretilir  gibi sorular sıklıkla karşılaşılmaktadır. Çünkü keçe malzemeleri yalıtımın tam anlamıyla sağlanmasında büyük bir etkisi olan malzemeler arasında yer almaktadır  . Dolayısıyla bu malzemelerin kullanıldığı işlemlere bu  şekilde devam edilmesi  gereklilikler arasında yer almaktadır bu malzeme üretim aşamasında hayvanlardan alınan yünün işlenerek ve elbette yanmaz hale getirilerek kullanıma sunulmaktadır. Etkili bir kullanım sağladığı için bu malzemenin sıklıkla tercih edildiği de görülmektedir. Neticede özenli bir seçimle bu malzeme herkes istedi sağlamaktadır. Üretim aşamasında özenli bir şekilde işlemlerin yapılması sonrasında hızlı ve son yanmaz hale getirilen bu keçe özellikle yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır üretiminde yer alan personellerin dikkatli bir şekilde işlemleri gerçekleştirilmesi sonucunda sorunların da ortadan kalkacağı bilinerek bu şekilde maya devam edilmesi gerekmektedir.

Yanmaz Keçe Kullanımı: Endüstriyel Alanlarda Yanmaz Keçe  

Keçenin endüstriyel anlamda ya da diğer anlamlarda birçok farklı kullanımı vardır kişilerin kendi ihtiyacı olan bu türleri seçmesi daha sonrasında da buna devam Edilmesi işlemlere Hız katmaktadır.  netice itibariyle tercihlerin dikkatli bir şekilde yapılması sonrasında kaliteli sonuçların elde edilmesi de mümkün hale geleceği için bu kapsamda işlemler de buna göre yapılmalıdır. Sonuçta özenli bir şekilde yapılan işlemler sonrasında kaliteli bir yan maskesi oluşumu ve daha sonrasında da bunun evlerde kullanımı mümkün hale gelecektir. Bu keçenin yüksek kalitesi nedeniyle sıcak ya da soğuk anlamda her koşula dayanıklılık sağlamaktadır. Özellikle yanmaz keçe nedir ne için kullanılır gibi soruları soran kişilere bu kaç elin kullanım alanları sunulduğunda gerçekten şaşırtıcı sorunların elde edildiği belirtilmektedir. Kalitenin ve bayanı kıldığı aynı anda sağlanabildiğini bu  keçeler yapılacak işlemler sırasında  etkin bir kullanım sağlamaktadır.

Dolayısıyla da endüstriyel anlamda ortamların korunmasında faydalı bir sonuç elde edilmektedir. Bu sonuçlar sayesinde de özellikle izolasyon gibi işlemlerden hızlı ve kaliteli bir sonuç kazanımı sağlanmaktadır. Bu şekilde işlemler yapıldıktan sonra herhangi bir sorun olmaksızın başarıyla çözümleme tamam almış olmaktadır. Sonuç olarak bu ürünlerin kaliteli olduğu herkes tarafından birim bekliyor ve dolayısıyla da kullanım alanları da genişlemektedir. Özenli bir şekilde kullanımlar sağlandığı takdirde herhangi bir problem olmadan kullanılır kişilerin istediği şekilde devam etmektedir. Bu nedenle de sonuçları kaliteli bir şekilde olmasa mümkün hale gelmektedir.

yanmaz keçe

Yanmaz Keçe İle Yapılmış Ürünlerin Avantajları  

Yanmaz keçe nedir ve nasıl kullanılır gibi işlemler sonrasında Yanmaz keçe ile ilgili üretelim ürünler incelenerek bu incelemeler sonrasında da kaliteli sonuçların elde edilmesi mümkün hale gelmektedir. Düzenli bir şekilde yapılması sayesinde  sonuçlardan memnun olunması mümkün olmaktadır. Özellikle bu işlemler sonrasında özenli bir şekilde gerçekleştirilen sonuçlarında elde edilmesi mümkün hale geldiği için yanmaz geçelim kullanım sonrasında özellikle yangın esnasında daha sağlam ve daha sağlıklı ürünlerin bulunması ya da kaliteli bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi gibi sonuçlar elde edilebilmektedir. Büyük bir dayanıklılık sağlayan bu ürünleri tercih edilmesi de önemli noktalar arasında yer almaktadır. Özellikle özenli bir kullanım sağlayan bu ürünlerin alınması ve daha sonrasında da sonuçların elde edilmesi mümkün hale gelmektedir. Bu ürünler kaliteli olduğu için okulların esnasında da herhangi bir sorun meydana gezmeden kullanılabilmekte ve daha sonrasında da kaliteli bir şekilde çözümler sağlanmaktadır. Uzun süre kullanılabilen ve daha sonrasında da problemsiz bir şekilde kişilere sunulan bu ürünler kaliteli olması açısından da kişilerin ilgisini çektiği için bu kapsamda sorunların çözüme ulaşması da mümkün hale gelmektedir

Yanmaz Keçe İle Yapılan Ürünler 

Yanmaz keçe nedir sorusu sonrasında kaliteli bir şekilde ürünlerin üretimi ne daha sonrasında da sorunların çözümü gibi çeşitli işlemlerin yapılması sonrasında herhangi bir problem meydana gelmeksizin sorunların kişiler kaybından çözülmesi de mümkün hale gelmektedir. Neticede kaliteli bir şekilde işlemlerin yapılabilmesi için özellikle etkili sonuçların elde edilmesi gerekmektedir. Özenli bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi sonrasında sonuçların kaliteli olduğu da belirtilerek çözümlerin ulaştırılması mümkün hale gelmektedir Özenli bir şekilde işlem sonrasında herhangi bir problem olmadan yalnız keçe nedir sorusunun cevabı vererek daha sonrasında da özellikle problemlerin çözüleceğine verilmelidir. Sonuçların etkili bir şekilde elde edilebilir ne için bu konuyla ilgili çalışmaların hızlandığı da belirtilmektedir. Sonuç olarak yanmaz gecenin kullanım alanları fazla olduğu için bu kapsamda ürünlerinde farklı oldu belirtilerek değişik tercihlerde bulunulması da mümkün hale gelmektedir .

Özenli bir şekilde yalıtım malzemesi, dekorasyon malzemesi, ses yalıtımı malzemesi gibi ürünlerin üretilmesi ya da renkli yanmaz keçeler sayesinde duvarlarını dekorasyonunda kullanılarak etkili bir sonuç alınması da mümkün hale geldiği için bu kapsamda dikkatli bir şekilde bu kullanımların yapılması özellikle önemli olan noktalar arasında yer almaktadır. Sonuçta kaliteli bir şekilde sonuçlarını elde edilmesi ve daha sonrasında da bu sonuçlardan güzel bir şekilde yöntemlerin kullanılarak daha sonrası içinde hızlı bir şekilde kalite esasıyla işlemlerin yapılması tamamlanabilmektedir. Özellikle bu işlemler sonrasında herhangi bir sorun olmaksızın kullanımların sağlanabildiği de bilindiği için bu konuyla ilgili çalışmaların bu şekilde yapılması gereklilikler arasında yer almaktadır. Sonuçta bu ürünlerin kaliteli seçilmesi de etkili olduğu için bu şekilde tercihlerin yapılması önemli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir