Genel

Yeşil Ve Kırmızı Keçe

yeşil ve kırmızı keçe

Yeşil ve kırmızı keçe ile yapılan çalışmalara birçok yerde rast gelmiş olabilirsiniz. Keçeler, tekstil alanında kullanılan en eski ürünlerdendir. Günümüzde hala yoğun bir biçimde kullanılan keçe bazı hayvanların yünlerinden elde edilir. 

Koyun, keçi, deve ve tavşan gibi hayvanların tüyleri yoğun ısıyla birlikte kaynaştırılır. Bu işlem yapılırken su ve sabun kullanıldığı da bilinmektedir. Günümüzde de kullanılan keçenin her iki yüzeyi de iş görür ve kullanılabilir. Peki, Yeşil ve kırmızı keçe nerede kullanılır?

Keçenin tekstilde net olarak hangi tarihte kullanıldığı bilinmemektedir. Okullarda el işi derslerinde, dikiş nakış kurslarında sıklıkla karşımıza çıkan keçe, hemen her renkte üretiliyor. Yılbaşı süslemeleri ile özdeşleşen Yeşil ve kırmızı keçe kullanımı ise bize kış aylarını çağrıştırır. 

Keçenin bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri de ısı ve neme olan dayanıklılığıdır. Uzun ömürlü oluşu ile birlikte formunu koruyabilen yapısıyla tekstil alanında özellikle tercih edilmektedir. Süsleme sektöründe, okullarda yapılan el işi derslerinde de keçeyi sıklıkla görebilirsiniz. 

Yeşil Ve Kırmızı Keçe Nerede Kullanılır?

Keçe daha çok bir tekstil ürünü olarak bilinse de süsleme sektöründeki yeri de tartışılmaz. İki yüzeyi de kullanılabilen bu ürün, renk renk üretimiyle dikkat çekiyor. Süsleme amaçlı da kullanılabilen bu ürünün yeşil ve kırmızı renklisi de öne çıkmaktadır. Şimdi, Yeşil ve kırmızı keçe nerede kullanılır bir bakalım. 

Yeşil ve kırmızı renkli keçeler süsleme amaçlı çok çeşitli konseptler eşliğinde kullanılabilir ve bunlardan en bilineni de yılbaşı süslemeleridir. Yılbaşı süslemelerinde kırmızı ve yeşilin yeri ayrıdır. Her yıl 31 Aralık’ta ortaya çıkan bu süslerin dayanıklı olması için de keçe özellikle tercih edilir. 

Dayanıklılığı ile bilinen keçe, kırmızı ve yeşil renkleriyle Yılbaşı süsünde kullanılan keçe olarak da bilinir. Çam ağaçları, yılbaşı çanları, geyik motifleri, kar tanesi şekilleri ve daha birçok süslemeyi bu kırmızı ve yeşil keçeden yapabilirsiniz. 

Yapmış olduğunuz bu güzel motifler keçenin özelliği sayesinde formunu korur ve bir sonraki yıla kadar deforme olmadan kolaylıkla saklanabilir.  Yılbaşı süsleri hazırlarken yaratıcılığınızı da kullanabileceğiniz gibi çeşitli kalıp ve şablonlardan da yararlanabilirsiniz. Örneğin, yılbaşı sofralarında kullanılacak olan çatal ve bıçakları masaya yerleştirmek ve dekoratif bir görünüm sağlayabilmek için dekoratif çatal kaşıklıklar hazırlayabilirsiniz.

Yılbaşı sofraları için kırmızı ve yeşil keçeden hazırlanmış özel el yapımı suplalar da sofralarınızı şenlendirebilir. Hazırlamış olduğunuz kırmızı ve yeşil kar tanelerini sofranızın her yerine yerleştirebilir şömine önlerine bırakabilirsiniz. Geyik ve Noel şapkası formunda kesilmiş Yeşil ve kırmızı keçe motifler de uygun yerler de kullanılabilir. 

yeşil ve kırmızı keçe

Yeşil Ve Kırmızı Keçe Fiyatları

Keçe, birçok hayvanın kılının herhangi bir dokuma işlemi olmaksızın sadece dövülmesi ile elde edilen kaba bir kumaştır. Bu kumaş çok dayanıklı olduğu için birçok yerde kullanılabilir, bunun için de ihtiyaç duyduğunuz her an süsleme için piyasada bulabilirsiniz. Günümüzde keçenin birçok türü vardır, ancak karşımıza en sık çıkan ve kullanılan keçe türleri, sentetik, kuru ve ıslak keçe olarak bilinmektedir.

Kırmızı ve yeşil keçe kullanım alanı bakımından oldukça yoğun talep görmektedir, Yeşil ve kırmızı keçe fiyatları araştırıldığında ise fiyatları keçenin kalınlığı belirlemektedir. Örneğin, 1 ila 5 mm kalınlığında keçe kumaşlara ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Kumaşların fiyatları da kalınlık aralığına göre değişmektedir, bazı özel keçe sınıfına giren yün keçeler gramla satılırken, diğer keçe ürünler metrekare cinsinden satışa sunulmaktadır. Bugün 20 TL ile 50 TL arasında değişen Yeşil ve kırmızı keçe fiyatları ile keçe kumaş alışverişi yapmanız mümkündür. 

Yılbaşı Süslemeleri Kullanılan Keçe

Yılbaşında kullanacağınız süsleri hazır almak bir seçenekken el yapımı olarak hazırlamakta tercih edilebilir. Keçeye oldukça basit ve sevimli şekiller vererek yılbaşı gecenizi neşelendirebilir ve güzelleştirebilirsiniz Yılbaşı süsünde kullanılan keçe kumaşlar ve biraz da yaratıcılık işinizi görecektir. 

Yeni yıla hazırlık yaparken gecenize eşlik edecek olan Yeşil ve kırmızı keçe ürünlerle yılbaşı motifleri yapabilirsiniz. Dışarıda satılan yılbaşı süslerinin yüksek fiyatlı olması, yılbaşını kutlamak isteyenleri keçeden el yapımı süslere itmiştir. Siz de yılbaşının hâkim renkleri olan kırmızı ve yeşil renkteki keçelerle dilediğiniz motifleri yaparak yılbaşınızı canlandırabilirsiniz. 

Süsleme yaparken seçeceğiniz renkler tamamen size kalmıştır zaten keçenin de çok sayıda renk seçeneği kolaylıkla bulunabilir. Yine de yılbaşı temalı süslemelerde kırmızı ve yeşilin öne çıktığını görebilir ve Yeşil ve kırmızı keçe tercih edebilirsiniz. 

Kolaylıkla bulabileceğiniz kırmızı ve yeşil keçelerle, yılbaşı ağacı, geyik motifi, Noel baba şapkası, kar tanesi, çorap motifi ve daha birçok objeyi maharetli ellerinizle üretebilirsiniz. Bu süslemelerle renkli şekilde yeni yıla merhaba diyebilirsiniz. 

Yılbaşı süslemeleri için keçe satın almak istiyorsanız tuhafiyelere bakabilirsiniz ya da keçeleri kolaylıkla ve uygun fiyatlara bulabileceğiniz internet siteleri,  kırtasiyeler ve çeşitli dükkânlarda mevcuttur. Yılbaşı süslemeleri için en uygun keçe kalınlığı 3 milimetre olarak tercih edilebilir, kalın keçeler kolaylıkla süslemelerde, dekorasyon amaçlı tüm işlerde ve parti süslemelerinde kullanılabilir.

Yılbaşı Masası Süslemeleri Keçe Kullanımı

Yeşil ve kırmızı keçe kumaşları yılbaşı gecelerinizi süslerken kullanabilirsiniz daha çok bu süslemelerde aklımıza evin çeşitli yerlerine yerleştirilen motifler geliyor olsa da yılbaşı masası üzerine yapılan her türlü süsleme de oldukça etkileyici olmaktadır. 

Bütün aileyi bir araya toplayan ve unutulmaz bir akşam yaşatan yılbaşı gecelerinde kurulan sofralar çok özeldir. Bu sebeple de her türlü detayının en ince ayrıntısına kadar planlanması gerekir, masanızın tüm misafirlerinizi etkilemesi için bazı süsleme çalışmaları yapabilirsiniz, üstelik bu çalışmaları tamamen kendi el marifetinizle, Yılbaşı süsünde kullanılan keçe ürünlerle gerçekleştirmek de mümkündür. 

Masanızda örtü yerine kullanabileceğiniz runnerları, uygun fiyatlı Yeşil ve kırmızı keçe kumaşlardan kesebilirsiniz. Büyük ve göz yoran masa örtüleri yerine şık ve günün anlam ve önemine uyan bir keçeden yaptığınız runner,  masanızı çok daha etkileyici gösterecektir.

Hazırlamış olduğunuz yılbaşı sofralarına kar taneleri, yılbaşı şapkaları vb. motifler keçelerden kesilerek yerleştirilebilir,  özellikle dışarıda kar yağıyorsa masadaki Yeşil ve kırmızı keçe kar taneleri çok etkileyici olacaktır. Masa da keçeden yapılmış ve süslenmiş kırmızı çatal kaşıklıklara da yer verebilirsiniz. 

Yılbaşı Süsünde Kullanılan Keçe Fiyatları

Keçeleri öncelik tuhafiyeler olmak üzere bulunduğunuz yerdeki birçok dükkânda bulabilirsiniz. Örneğin, kırtasiyeler, parti malzemeleri satan dükkânlar bunlardan birisi olabilir, eğer daha uygun Yılbaşı süsünde kullanılan keçe fiyatları arıyorsanız internet sitelerine de göz atmanız mümkündür. 

Keçeler 1 ile 5 milimetre arasında kalınlıkla satılır, kalınlığa göre fiyat değişse de bu ürünlerin genel itibariyle metrekare fiyatı ile satıldığını söyleyebiliriz. Keçe satın almak istediğinizde karşınıza birkaç seçenek çıkacaktır, özellikle yün keçelerin gram ile tartılarak satıldığını görebilirsiniz. Sentetik kumaş yüzeyine sahip olan keçeler ise metrekare cinsi ile satılmaktadır. İhtiyacınıza göre her türlü keçeyi butiklerde, tuhafiyelerde, hobi dükkânlarında ve e-ticaret mağazalarında bulabilirsiniz.

Çalışmalarınızın daha sağlam ve korunaklı olmasını istiyorsanız en az 3 milimetrelik keçeler tercih etmeniz önerilir Yılbaşı süsünde kullanılan keçe fiyatları hem dükkânlara hem de yapılan çeşitli kampanyalara göre değişecektir. Satın alacağınız ürünler ile dilediğiniz her türlü süslemeyi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz ve ekonomik olarak sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir