Genel

Ayakkabı Keçesi Nasıl Üretilir?

Ayakkabı keçesinden yapılan tabanlık

kece ayakkabı

Gün içerisinde en çok yorulan organlarımızdan biri ayaklardır. Egzersizlerde, yürüyüşlerde veya uzun süre boyunca ayakta kalmamızı gerektiren durumlarda insanlar çok daha fazla onlar yorulur. Bu nedenle en çok bakım ve özeni ayakların görmesi gerekir. Kişinin kendi ayak sağlığını düşünerek ayak yapısına uygun ürünü kullanması gerekir. Ayak sağlığına gereken özeni gösterirseniz uzun yıllar boyunca sıkıntı yaşamazsınız. Kişi herhangi bir ayak rahatsızlığı yaşamamak için doğru ayakkabı seçiminin yanı sıra ayakkabılarının içerisine yerleştireceği ayakkabı keçesi kullanabilir. Her kişinin ayak yapısına uygun ayakkabı tabanlıkları tasarlanmıştır.

Ayak Tabanlıkları Ne İşe Yarar?

Yüksek topuklu ayakkabı kullanmak yada tamamen düz olan ayakkabıları seçmek kimi kişilerin ayak sağlığını olumsuz etkilenir. Bundan dolayı ayakların daha yukarıda olmasını sağlayacak ayakkabı keçesinden oluşan tabanlıklar kadınların imdadına yetişebilir.

Doğru ayakkabı ile yürüyüş yada egzersiz yapmıyorsak ayaklarınız kötü etkilenebilir ve yaptığınız yürüyüşten doğru performansı alamazsınız. Tüm bunları yaşamamak için elbette ayak yapınıza uygun ayakkabı ve ayakkabı tabanlığı oluşturmaya özen göstermelisiniz.

Ayakkabı keçesi genel olarak şu ihtiyaçları karşılar:

Ayakların yapısının bozulmasını engeller. Böylece ayakkabının performansını arttırır. Tüm bu özelliklere ek olarak var olan ayak rahatsızlığının giderilmesine yönelik çözüm oluşturur. Ayakkabıdan dolayı yaşanılan ayak rahatsızlıklarının giderilmesi ve daha sağlıklı bir ayak yapısı için ayakkabı tabanlığı kullanmanız önem taşımaktadır.

ayakkabı keçesiİlginizi Çekebilir: Keçeden Terlik Yapımı

Ayakkabı Keçesi Nasıl Oluşturulur?

İhtiyacınız olan ayakkabı keçesi iki farklı şekilde üretilmektedir. Bunlardan birincisi hiç kullanılmamış polyester elyaflardır. Bir diğeri ise birinci kalite petlerden geri dönüştürülerek oluşturulan elyaf hammaddesinden üretilmiştir.

Birinci kalite PET tekstil, ambalaj endüstrilerinde yaygın olarak kullanılan bir polyesterdir. Şeffaf ve boya içermediğinden geri dönüşüm işlemi sırasında bozulmayı tolere edebilecek kadar yüksektir.

Polyester kumaşlar da hammadde olarak PET şişelerin kullanılmasının petrolden daha iyi bir seçim olduğu doğrudur, çünkü ‘işlenmemiş’ petrol PET’e kıyasla sera gazı emisyonlarında % 75’e kadar azalma sağlar. Sera gazı emisyonlarındaki bu önemli azalma, daha iyi çevresel etkisinin ana faktörüdür. Bu sebeple bizler geri dönüştürülmüş kumaşlardan da üretim yapmaktayız. Oluşturduğumuz keçeler ayakkabı, çanta, terlik, cüzdan ve çarık yapımında kullanılır.

Mekanik iğneleme tekniği ile oluşturduğumuz iğneleme keçeleri istenilen ölçülerde oluşturabiliriz. Bu sebeple belirttiğiniz ene göre farklı tasarımda çalışmalar yapılabiliriz. İğneleme tekniği ile oluşturduğumuz keçeler beyaz, siyah, gri, bej, kremdir.

Keçelerimizin Özellikleri

  • Küf, bakteri mantar oluşmaz.
  • İnsana sağlığına zararsızdır.
  • İnsan sağlığı ve çevreye zarar vermez.
  • Yumuşak, hacimli, hafiftir olan bu ayakkabı keçeleri dikişle güçlendirilmiştir.
  • Hava ve nefes alır.
  • Her türlü iklim koşullarına uygundur.
  • Her türlü yıkama ve kuru temizlemeye uygundur.
  • Alev geçirme, alev alma süresi uzundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir