blog

Kalın Keçe Fiyatları

kalin-kece-fiyatlari-ve-cesitleri (1)

Kalın Keçe fiyatlari olarak sizlere en iyi seçenekler sunuyoruz.sahip olduğu avantajlar nedeniyle geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş tekstil kumaşları arasında yer alır. Kullanım alanlarına sağlamış olduğu yararlar, keçenin her geçen gün çeşitlenmesine ve daha farklı alanlarda kullanılmasına neden olmuştur. Keçeler sınıflandırılırken kullanılan değişik ölçütler bulunmaktadır. Keçe kalınlığı da bu ölçütlerden biridir. 3 mm ila 10 mm arası kalınlıklardaki keçeler, kalın keçe olarak adlandırılır. Kalın keçe fiyatları bu duruma göre değişir ve satın alırken dikkat etmemiz gereken bazı kurallar vardır. Ancak dilerseniz önce kalın keçe kullanım alanlarından kısaca bahsedelim.

2 480x350 1 Kalın Keçe Fiyatları

Kalın keçenin kullanıldığı bazı alanları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Zemin Döşeme: Kalın keçe, zemin döşeme için en uygun malzemeler arasındadır. Kaplama yapılacak zeminin özelliklerine göre farklı kalınlıklarda keçeler tercih edilir. Hem yumuşak olması hem de zeminden gelebilecek soğuğu engelleyecek düzeyde yalıtım özelliğine sahip olması, zemin döşeme konusunda keçeleri öne çıkarmaktadır.

GRI TONLARI KALIN KECE 450x500 1 Kalın Keçe Fiyatları

  • Otomotiv Sanayi: Keçe, ısı yalıtımı sağlamasının yanı sıra iyi düzeyde ses ve titreşim yalıtımı da sağlamaktadır. Bu yönü de kalın keçe ürünlerinin otomotiv sektöründe de yaygın olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Özellikle araç zemininde ve bagaj kısımlarında sıkça keçe kaplamaya rastlamak mümkündür.

 

kalin kece kullanimi 600x350 1 Kalın Keçe Fiyatları

  • Tekstil Sektörü: Keçenin ilk kullanım amacı olan tekstil, günümüzde de keçenin en sık kullanıldığı alanlar arasındadır. Hem ev tekstili ürünlerinde hem de kıyafetlerde keçe kullanımına rastlanmaktadır.

 

 

Kalın Keçe Fiyatları ve Keçe Kullanım Alanları

kece kumas metre fiyatlar

Keçe fiyatları üzerinde belirleyici olan etkenlerin sayısı oldukça fazladır. Keçenin kalitesi bu etkenler üzerinde ilk sırada yer almaktadır. Keçeye olan talebin artması, keçe üretimi yapan firmaların sayısındaki artışı da beraberinde getirmiştir. Ancak üretilen her keçenin aynı derecede kaliteli olduğunu söylemek mümkün değildir. Daha kaliteli keçeler, daha yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır. Bununla birlikte, keçenin kalınlığı da fiyat üzerinde etkilidir. Kalın keçe üretiminde kullanılan hammadde ve işçilik daha fazla olduğu için ince keçelerden pahalıdır. Ayrıca keçe satan markaların bilinirliği de bu konuda etkilidir. Marka değeri yüksek olan firmaların üretmiş oldukları keçeler, fiyat bakımından diğerlerinden bir miktar daha pahalıdır.

Son olarak da alınacak keçe miktarının fiyat üzerinde etkili olduğunu söylemek mümkündür. Toptan keçe alımları, perakende alımlara göre daha uygun maliyetlidir. Toptan alımda da miktarın artması, fiyatın azalması anlamına gelmektedir.

Satın alınan keçenin beklentileri karşılayabilmesi ve uzun süre kullanılabilmesi için fiyattan önce kaliteye odaklanılması gereklidir. Yalnızca uygun fiyatlı olduğu için bir keçenin tercih edilmesi, uzun vadede daha fazla maliyetin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden de öncelikle beklentileri karşılama potansiyeli olan kaliteli keçeler tespit edilmelidir. Daha sonra bunlar içerisinden uygun fiyatlı olanları tercih edilebilir.

Keçe Uzaylı Figürü Nereden Satın Alınır

 

Nerede Satılır?  Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Keçenin giderek daha fazla alanda kullanılması keçe satışı yapan yerlerin sayısının artmasını zorunlu kılmaktadır. Özellikle internetin yaygınlaşması ile online alışveriş olanakları dikkate değer bir oranda artmıştır. Doğal olarak bu durum, daha fazla keçe üreticisine ve toptancısına ulaşabilmeyi olanaklı hale getirmiştir.

Online alışveriş platformlarının aktif kullanımı ile küçük miktarlardaki alımlar tüketicilere büyük kolaylık sağlamıştır. Bu sayede daha fazla markaya ulaşabilmek ve daha fazla seçenek arasından seçim yapmak kolaylaşmıştır. Bunun dışında toptan keçe ihtiyaçlarında bizzat üretici bir firma ile çalışmak,  ihtiyaca en uygun üretimin yapılması açısından daha uygun bir seçenektir. Toptan tedarik edilen keçelerin kullanımı hakkında üretici firmanın yetkin olmasına dikkat etmek ve mümkünse firmadan alınan ürün hakkında yeterli bilgi vermesini talep etmek gerekir.

kece satın al

Sektörde 17 yılını geride bırakan Keçe Dünyası, kalite ve uygun fiyat noktasında toptan kalın keçe ihtiyaçlarında sektöre yön vermektedir. Sektörün değişen ihtiyaçlarına karşı sürekli gelişim prensibi ile yenilikçi ürünler sunan Keçe Dünyası, isteğe özel üretim noktasında Türkiye’ deki nadir markalardandır.

Siz de toptan kalın keçe siparişleriniz için firmamızla iletişime geçebilir; her türlü soru, görüş ve önerileriniz için iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir