Genel

Keçeden Ev Terliği Yapımı

Keçeden ev terliği yapımı için gerekli olan tüm bilgiler burada

Bu yazımızın içeriğinde evde giyebileceğiniz keçeden terlikleri nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Keçeden Ev Terliği Yapımı ile hem kesenizi hem de ayaklarınızı ısıtın. İçinizi ısıtacak tarzda kendi zevkine uygun evde giyebileceğiniz terlikleri sizde yapın. Keçeden terlik yapımı zor olmayacaktır ve eğlenceli olacaktır.

Keçe kullanımı oldukça artarken sizde keçeden terlik yapabilirsiniz. Aynı zamanda keçeden biraz bahsedelim. Keçe tekstil ürünü olarak geçmektedir hatta bilinen en eski tekstil ürünü olarak da kabul edilecektedir. Keçe kullanımı gün geçtikçe artıyor ve bu sebepten günümüzde birçok alanda karşılaşıyoruz. Keçe, ısıya ve neme dayanıklı, kolay deforme olmayan, uzun ömürlü kullanıma uygun olan ve tüm yüzeyleri kullanıma uygun bir malzemedir.

kece ayakkabı

Yukarıda gördüğünüz gibi terliğinizi istediğiniz renkte keçeyi kullanarak yapabilir ve kendi zevkinize göre süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda terliğinizin topuğunu kendi isteğinize göre de ayarlayabilirsiniz. Terlikten bahsettiğimize göre artık terliğin yapımına geçebiliriz.

İlk olarak terliğin yapımına geçmeden önce terliğin yapımında kullanılacak olan malzemelerin ne olduğunu aşağıda madde madde belirttik.

Keçeden Ev Terliği Yapımı için Gerekli Malzemeler

 • Renkli Keçeler
 • Terlik Tabanı
 • Makas
 • İğne ve iplik
 • Silikon (İsteğe Bağlı)
 • Kalem

Yukarıdaki malzemeleri de temin ettikten sonra keçeden terlik yapımına başlayabilirsiniz. Aşağıda keçe kullanarak nasıl terlik yapacağınızı adım adım anlattık.

 1. Adım: İlk olarak kendi ayak numaranıza uygun olan terlik tabanını, seçtiğiniz renkteki keçenin üzerine koyun ve makasınızı elinize alın, daha sonra tabana uygun bir şekilde terliğinizin topuğunun ilk katmanını kesin.
 2. Adım: İlk katmanı kestikten sonra istediğiniz renkteki keçeleri önünüze alın ve 2 katman daha kesin. İsteğe göre daha fazla katman yapabilirsiniz.
 3. Adım: Katmanlarınızın kesimi bittikten sonra onları kenara alın. Sonra terliğinizin üst kısmını yapmak için keçenizi önünüze alın ve resimde gördüğünüz üzerinde çiçek olan katmanı nasıl yapacağınıza karar verdikten sonra kalem yardımıyla keçenin üstüne çizin ve sonra da kesin.
 4. Adım: Terliğinizin bütün kısımlarının kesimleri bittikten sonra dikme veya yapıştırma kısmına geçebilirsiniz:
 5. Adım: Terlik tabanı ile keçeden yapmış olduğunuz ilk katmanı birbirine silikon ile düzgünce yapıştırabilirsiniz veya dikebilirsiniz.
 6. Adım: Terlik tabanı ile ilk katmanı birbirine diktikten sonra 2 ve 3. katmanı birbirine dikmeden önce 4. Katman ile terliğin üst kısmını birbirine dikin.
 7. Adım: Katman ve üst kısmı birbirine diktikten sonra sırada 3 ve 4. Katmanı birbirine dikmek kaldı. 3 ve 4. Katmanı da birbirine dikin veya yapıştırın ama üstteki iki katmanı dikmeniz daha iyi olur çünkü silikon kullanırsanız terliği giydiğiniz zaman ayağınız silikon kısımlarında rahat edemeyebilir.
 8. Adım: En son da ise bütün 2 ve 3. tabanları silikonla birbirine yapıştırın.
 9. Adım: Yapıştırma işlemleri tamamlandıktan sonra sırada terliğinizi süslemek kaldı. Terliğinizi istediğiniz renklerdeki keçeleri kullanarak süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda sadece keçe eğil başka aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Keçe kullanmak isterseniz de İsterseniz üstüne kelebek yaparsınız isterseniz de çiçek yapabilirsiniz. Süsleme tamamen hayal gücünüze bağlı.

Keceden Terlik

kece kumas metre fiyatlar

Terliğin yapımının sonuna geldik sizde keçe kullanarak terlik yapabilirsiniz. Terliğinizi yaptıktan sonra istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Hem kendinize yapabilirsiniz hem de arkadaşlarınıza ve ailenize yapabilirsiniz. Aynı zamanda kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmek için arkadaşlarınızla ve ailenizle beraber de keçeden terlik yapabilirsiniz. Keçeden terlik yapmayı istiyor ve biraz daha farklı bir tasarım istiyorsanız bu tasarım haricinde önerebileceğimiz bir diğer keçeden terlik yapımı tarifimizi blogumuzda inceleyin. Hem kendiniz için hem de etrafınızdakilerle beraber yapabilirsiniz. Ya da etrafınızdaki arkadaşlarınız ve aileniz ile beraber de yapabilirsiniz. Hep beraber eğlenmek güzel olmaz mı? Kış günlerin de ayaklarınız üşümesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir