Genel

Ragle Keçe Çeşitleri Nedir?

ragle keçe çeşitleri

Ragle keçe çeşitleri nedir? Açık hava reklam sektöründe folyo, vinil kaplama veya hava boşluklarını almak için kullanılan el aleti olduğundan bahsetmiştik. Plastik ya da keçeden yapılan bu ragleler folyo yüzeyine zarar vermeden pürüzsüz bir görüntü elde etme hedeflenir. Ragle keçe çeşitleri nedir? Raglenin folyoyu çizmemesi için de bir kenarında sentetik veya doğal keçe olan çeşitleri de mevcuttur. Bu yazımızın içeriğinde sizlere ragle keçe çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Ragle keçe türlerinin çeşitlerinin nerelerde kullanılabileceğine ait sorularınıza cevap vereceğiz.

Ragle Keçe Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

ANTRASİT-KEÇE

Bu sektörde çalışabileceğiniz 5 farklı ragle keçe çeşidi vardır. Her bir çeşidi farklı özelliklere ve kullanım yerlerine göre tasarlanır.

Premium Keçeli Ragle

AÇIK-MAVİ-KEÇE

Avrupa Standartlarına uygun şekilde üretilmiş, dayanıklı ve hassas kenarlara sahiptir. Araç kaplamalarında üst düzey bir performans sergiler. Mat yüzeylerde bile folyoyu çizmeyen ipeksi dokusu ile akıcı bir deneyim sunar. Kalın gövdeye sahip dayanıklı yapısı ile uzun süreli kullanımı sağlar ve ragleye hakim olmanızı kolaylaştırır. Özellikleri arasında en önemli özelliklerinden bir tanesi de antibakteriyel olması ve bu sayede üzerinde mikrop ve bakteri yaşayamamasıdır.

Birken Keçeli Ragle

AÇIK-TURUNCU-KEÇE

Birken Keçeli Raglenin bugüne kadar yapılmış en dayanıklı ragle olduğu düşünülüyor. Özel birken keçesinin plastik üzerine dikilmesi ile ortaya çıkan ürün kolay kolay aşınmaması ve kendisine özel dirençli yapısı ile uzun ömürlü kullanıma uygundur. Aşınmalara dayanıklı olmasının yanında birken keçesinden yapılmış olan ragleler suya oldukça dayanıklıdırlar. Kolay kolay toz tutmasalar da tozlandıkları zaman suya dayanıklılıkları sayesinde su ile yıkanıp tekrardan kullanılabilirler. Aynı zamanda antibakteriyel yapısı sayesinde üzerinde mikrop ve bakteri yaşayamaz ve birikmez. Aşağıda madde halinde özelliklerinden bazılarını sıraladık.

 • Farklı dikiş yöntemi ile ekstra dayanıklılık
 • Su geçirmeyen yapısı
 • Kolay kolay toz tutmayan yapısı
 • Yumuşak olması

Merken Keçeli Ragle

Merken Keçeli Raglenin üzerinde saf Alman keçesi bulunur. Oksijenle yıkanıp tozlardan arındırıldığından dolayı diğer doğal keçelere göre daha yumuşak ve akıcı bir yapısı vardır. Türkiye’de de yoğun bir şekilde kullanılan doğal keçe raglesini hemen hemen bütün reklamcılar biliyor. Küçük folyo işleri için çoğunlukla kullanır. Islak zeminler için uygun olmayan keçe yapısına sahiptir. Kuru zeminde kullanılması önerilir ve kuru zeminlerde üstün performans sağlarlar. Kalın gövdeye sahip dayanıklı yapısı ile uzun süre kullanım sağlar ve bu sayede ragleye daha iyi hakim olmanızı sağlar. İyi özelliklerinden biri de antibakteriyel yapısı olduğundan dolayı üzerinde bakteri ve mikrop yaşayamaz ve birikemez.

 • Preslenmiş koyun keçesi
 • Güçlü Gövde Tasarımı
 • Estetik Tasarımı
 • Dikiş tekniği ile ekstra dayanıklılık

Süet Keçeli Ragle

Geliştirilmiş olan süet keçe en kuvvetli olan yapışkan ile plastiğe yapıştırılır. O sebepten dolayı ıslandığında da yapışkanı açılmaz. Süet Keçeli Raglelerin oldukça yumuşak bir yapısı vardır. Pürüzsüz folyo uygulama deneyimi için yapıldı. Asıl kullanım amacı araç kaplama ve küçük folyo uygulama yerleridir.

 • Kadife dokusu vardır.
 • Yüksek hassasiyet gerektiren işlerde kullanılır.
 • Yırtılmaya dayanıklıdır.
 • Çizik yapmaz.
 • Uzun süreli kullanıma uygundur.

Saf Keçe Ragle

Renkli Keçe Örnekleri (3)

Saf Keçe Ragleler Almanya’dan ithal edilen saf keçeler kullanılarak elde ediliyor. İthal edilen saf keçeler preslenerek kullanıma uygun hale getiriliyor. Büyük alanlarda folyo kaplama işleri yapanlar için tasarlandı. Geniş yüzeyli olması kolay ve hızlı kullanım sağlar. Her çeşit folyo üzerinde kullanılır ve oldukça kusursuz bir görünüm sağlar. Saf Keçe Raglesi tamamen keçeden olduğu için folyo uygulama işlemlerinde birçok avantajı vardır. Hiçbir kenarı folyoyu çizmez. Raglenin her kenarı aynı olduğu için bütün kısımları kullanılabilir.

 • Tozlardan arındırılmış saf malzemedir.
 • Dağılmaya karşı güçlü presleme
 • Fonksiyonel kullanım sağlar.

“Dikkatinizi çekebilir: Ragle Keçe Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir