Fonksiyonel kullanımı ve sağladığı faydalar ile keçe, günümüzde tekstilden sanayiye birçok alanda kullanılmaktadır. Onlarca keçe çeşidinin içinde sıklıkla tercih edilen bir keçe çeşidi de, yapışkanlı keçe olarak bilinen türdür. 

Yapışkanlı Keçe Fiyatları ve Çeşitleri

Bu tür keçelerde daha çok kalın keçe çeşidi tercih edilir. Kalınlık olarak en çok tercih edilen çeşit, 1 mm ince keçedir. Bunun dışında 2mm kalın keçe ve 3 mm kalın keçeden isteğe özel olarak her türlü ebat ve şekilde yapışkanlı keçe üretilebilir. Mobilya sektöründe daha çok kahverengi ve tonları tercih edilse de istenilen tüm renklerde yapışkanlı keçe üretimi firmamız tarafından sağlanabilmektedir. Toptan alımlarda keçe fiyatları; istenilen şekil, sayı ve ürün kalınlığına göre değişebilmektedir.Kendinden yapışkanlı keçe olarak bilinen bu ürün çeşidinde, keçenin yapışkanlı kısmında kullanılan yapışkanın kaliteli olmasına özen göstermek gerekir. Aksi takdirde kısa bir kullanım sonrası keçe, kullanım alanından ayrılarak ürünün ve bulunduğu zeminin zarar görmesine sebep olur.
Ürün Çeşidi : Yapışkanlı Keçe
İncelik : *1 mm
Şekiller : *Tüm Şekiller
Renkler : *Tüm renkler ve tonlar
Mobilya Altı Destek Keçe
GRİ-TONLARI-KALIN-KEÇE
BEBE-MAVİSİ-KEÇE
AÇIK-KIRÇILLI-KEÇE
KOYU-KAHVERENGİ-KEÇE
AÇIK-TURUNCU-KEÇE

Kullanım Alanları Nelerdir?

Daha çok mobilya sektöründe mobilya destek keçesi olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında asıl amacı, ahşap veya parke yüzeyleri mobilya hareketlerinden kaynaklanan hasarlardan korumaktır. Ayrıca zemini çiziklerden korurken gürültü ve ses oluşumuna da engel olur. Bu yüzden sıklıkla sandalye ve masa ayaklarında yapışkanlı keçe kullanılır. Birçok firma tarafından mobilya üretimi sonrası keçe ürüne monte edilmiş bir şekilde gönderilir. Mobilyalar dışında aksesuarlarda ve bilgisayarlarda da bu tip keçe çeşidinin yaygın bir kullanım alanına sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Bu tip keçeler, hobi keçe kullanımında da son yıllarda oldukça yoğun kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle keçe harflerinden figürlerin yapışkanlı olması etkinliklerde özellikle tercih edilmektedir. Eğlenceli aktiviteler ve aksesuarlarda kendinden yapışkanlı olan keçe kullanımı da yaygındır.

Nasıl Kullanılır?

  • Yapıştırılacak yüzeyi temizleyin.
  • Zeminin kurumasını bekleyin
  • Yapışkanı keçeden ayırın ve yapıştırın.
  • Yaklaşık 20 sn keçeye baskı uygulayın.

Dikkat: Keçenin mobilyadan ayrılmaması için halı gibi yüzeylerde eşyalarınızı çekmemeyi tercih edin. Aksi takdirde keçe üründen ayrılır.